شاید شرکت تأمین‌کننده‌ی خدمات اینترنت Dial-up شما هم برای اتصال مشترکان خود چندین شماره را در نظر گرفته است و شما با اشغال بودن یکی به دیگری رجوع می‌کنید. اگر این طور باشد بهتر است از گزینه جدید در نظر گرفته شده در سرویس Dial-up ویندوز 2000 و XP استفاده کنید تا هر بار مجبور نباشید شماره را مجدداً وارد کنید. با کمک این قابلیت شما می‌توانید تمامی شماره‌های ISP خود را وارد کنید و سیستم با اشغال بودن یک شماره به صورت خودکار شماره بعدی را آزمایش می‌کند و شماره‌ای را که با آن به صورت موفقیت‌آمیز به شبکه وصل شده است را در سطر لیست قرار می‌دهد تا دفعه بعد شماره آغازکننده باشد. بدین ترتیب شماره‌ای که با منطقه و مودم شما سازگاری بیش‌تری دارد بعد از مدتی شماره دائمی شما خواهد شد و دسترسی شما به اینترنت بهبود می‌بخشد، بدون این که نیاز باشد خودتان دستی چیزی را تغییر دهید.


مراحل زیر را جهت وارد کردن شماره‌های جایگزین طی کنید:
1- در ویندوز 2000 به Start > Settings رفته و سپس Network and Dial-Up Connections را انتخاب کنید و بر روی کانکشن مورد نظرتان دوبار کلیک کنید.
هم‌چنین در ویندوز XP به Start > Connect to بروید و کانکشن مورد نظر را انتخاب کنید.
حال (ترفندستان) دکمه Properties را بزنید.
سپس در همان تب General بر روی دکمه Alternates کلیک کنید.
در پنجره باز شده، با زدن دکمه Add می‌توانید تمام شماره‌های مورد نظرتان را وارد کنید و در صورت لزوم هر کدام از دو گزینه پایین پنجره را متناسب با شرایط خود فعال کنید.
لازم به ذکر همه ISPهای ارائه کننده خدمات Dial-up شماره‌های تماس جدید را در وب سایت خود اعلام می‌کنند لذا سعی کنید هر چند وقت یک‌بار به وب سایت تامین کننده خدمات اینترنت خود مراجعه کنید.