در صورتی که احساس می‌کنید گوشی شما دچار مشکل شده است، چه بسا این مشکل از طرف باتری گوشی ایجاد شده باشد. در اینجا قصد داریم تا به شما ترفندهایی را معرفی کنیم که با علم به آن‌ها می‌توانید پی به این موضوع ببرید که آیا باتری گوشی شما سالم است یا خیر.


در ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که نشانه‌های خرابی باتری موبایل چیست؟
به طور کلی در هنگام خرابی باتری این مشکلات برای گوشی پیش می‌آید:
1- گوشی خود به خود خاموش می‌شود.
2- گوشی هنگ می‌کند.
3- تنظیمات تاریخ وساعت به هم می‌ریزد.
4- تخلیه سریع باتری صورت می‌گیرد.

می‌بایست به این نکته مهم دقت کنیم که مشاهده یکی از این نوع مشکلات و تنها در یک مرتبه نشان دهنده خرابی باتری شما نیست، بلکه اگر باتری خراب باشد این نشانه‌ها به دفعات درگوشی ظاهر می‌شود.
هنگام شارژ باتری زمان لازم برای شارژ باتری موبایل فقط و فقط بین 45 دقیقه تا 1 ساعت می‌باشد که اگر این زمان کمتر شود باعث می‌شود که باتری به اندازه کافی شارژ نشود و کارایی را که ما از باتری انتظار داریم به ما ندهد. و اما اگر این زمان بیشتر از یک ساعت شود باعث آسیب دیدن سلولهای داخلی باتری و در نتیجه کاهش طول عمر باتری می‌شود. ضمناً باید حتماً این نکته را مد نظر داشته باشید (ترفندستان) که قبل از این که باتری را شارژ کنید باید کاملاً باتری تخلیه شده باشد. برای این منظور کافی است چند دقیقه قبل از شارژ باتری (کاملاً تخلیه نشده) گوشی را روشن نگه دارید تا باتری به حالت ولتاژ صفر برسد و بعد می‌توان آن را با خیالی آسوده تر شارژ کرد. اینکار باعث می‌شود اولاً باتری گوشی‌تان کاملاً ولتاژ نویی را به شما ارمغان دهد؛ ثانیاً باعث افزایش طول عمر باتری می‌شود.

 

لازم به ذکر است این راهنما جهت باتری‌های گوشی‌‌‌‌های قدیمی نوشته شده است.