ممکن است شما نیز گاهی در یاهو مسنجر از دست بعضی کاربران دیگر به ستوه آمده باشید و در نهایت به حالت Invisible درآمده‌اید یا حتی از یاهو خارج شده‌اید. اما این روش‌ها اصولی نیستند! اکنون قصد داریم تا چند روش کارآمد برای رهایی از دست این افراد را به شما معرفی کنیم.


بسیاری از افراد مرتب در حال تغییر دادن ID خود در Yahoo هستند و دلیل عمده آن هم مزاحمت‌هایی است که توسط کاربرهای موجود در فهرست دوستان Yahoo Messenger قرار دارند و به مرور به فهرستی طویل تبدیل شده ایجاد می‌شود. تغییر ID به منزله تغییر آدرس پست الکترونیکی شما نیز می‌باشد و با تغییر ID دو مشکل برای دوستان خود ایجاد می‌کنید! ابتدا این که ممکن است دوستان شما در جریان تغییر آدرس پست الکترونیکی شما قرار نگیرند که مشکلات خاص خود را ایجاد می‌کند و مشکل بعدی که بیش‌تر آزار‌دهنده است، طولانی شدن فهرست دوستان در Yahoo Messenger به دلیل وجود چندین ID برای یک نفر است!

یک راه جلوگیری مسلماً پیش‌گیری قبل از درمان است بدین معنی که سعی کنید از اضافه کردن اسم افرادی که آشنایی زیادی ندارید (ترفندستان) خودداری کنید. ولی این پیشنهاد با طبع بسیاری از علاقه مندان به ایجاد ارتباط با همنوعان خود در اقصی نقاط دنیا هستند، سازگاری ندارد. لذا می‌توانید از روش زیر استفاده کنید تا هر وقت تمایل نداشتید شخص خاصی بتواند به شما پیغام بدهد و حتی شما را Online ببیند از آن استفاده کنید.

با دنبال کردن روش زیر ID مورد نظر هیج گاه قادر نخواهد بود وضعیت شما را در صورت Online بودن ببیند و هم‌چنین نمی‌تواند برای شما پیغام ارسال کند:
1- در پنجره Yahoo Messenger ابتدا ID مورد نظر را از لیست دوستان خود Delete کنید.
2- از منوی Messenger بر روی Preferences کلیک کنید.
3- در پنجره باز شده بر روی Ignore List کلیک کنید.
4- سپس دکمه Add را بزنید و ID مورد نظر که قصد خلاصی از دست او را دارید را وارد کنید.
با فشردن دکمه Ignore دیگر پیغامی از جانب او به شما نمی‌رسد و نه وضعیت شما را آنلاین می‌بیند.

برای پاک کردن او از لیست مسدودین هم کافی است او را در همین صفحه و لیست انتخاب کرده و دکمه Remove را بزنید.