در این ترفند قصد داریم به معرفی چند ترفند قابل استفاده در MP3 Player‌های مختلف بپردازیم. ترفندهایی کاربردی که می‌توانید از MP3 Player خود به‌تر و بهینه‌تر استفاده کنید.


کپی کردن آهنگ‌های حفاظت‌شده توسط قانون DRM
فرض کنید که در اینترنت فایل‌های موزیکی را خریداری کرده‌اید. گرچه در کامپیوتر آن‌ها به راحتی اجرا می‌شوند، اما در MP3 Player آهنگ‌های خریداری شده پخش نمی‌شوند.
در حالت عادی فایل‌های موسیقی با قانون کپی DRM یا Digital Rights Management وجود دارند، پس MP3 Player شما نیز تنها وقتی قادر به اجرای این آهنگ‌ها خواهد بود که نرم‌افزار اجرایی او از قانون کپی گفته شده حمایت و پشتیبانی کند.
اینگونه که معلوم است در دستگاه شما چنین پشتیبانی وجود ندارد. اما شما می‌توانید فایل‌ها را به راحتی از قانون DRM جدا کنید. برای این کار باید موزیک‌ها را روی یک Audio CD ثبت کنید و سپس آن‌ها را به فرمت MP3 تبدیل کنید. باید گفت که کیفیت صدا به خاطر تغییرات بوجود آمده در این میان، کمی تضعیف خواهد شد.

ادغام کردن آهنگ‌های WMA
اگر آهنگ‌های شما به فرمت WMA می‌باشند، ابتدا با برنامه‌ای مانند Windows Media Player یا هر برنامه دیگری با قابلیت ثبت و کپی مانند Nero یک سی‌دی Audio درست کنید.
اگر از نسخه 9 Windows Media Player استفاده می‌کنید گزینه‌های مقابل را برگزینید: File > Copy > Copy to Audio CD اگر از نسخه 10 Windows Media Player استفاده می‌کنید گزینه‌های مقابل را فعال کنید: File > CDs and Device - Copy AudioCD.
اکنون یا در Windows Media Player (ترفندستان) لیست موجود از آهنگ‌های مورد نظر را انتخاب کنید یا آن‌ها را در اکسپلورر ویندوز انتخاب کنید و به Media Player بکشانید.
توسط گزینه Start copy سی‌دی جدیدی رابا فایل‌های WAV درست می‌کنید.هنگامی که این عمل پایان یافت، آهنگ‌های Audio-CD را به قالب MP3 تبدیل کنید. برای این کار در Windows Media Player 10 گزینه‌های مقابل را برگزینید: File > CDs and device > Copy from Audio CD.
اکنون فایل‌های MP3 را بدون هرگونه قانون کپی دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کاری که انجام داده‌اید درست بوده است، از راه زیر امتحان کنید:
در اکسپلورر ویندوز، نشان‌گر ماوس را چند ثانیه‌ای بر روی فایل MP3 نگه‌دارید. اکنون باید پنجره‌ای با محتوای زیر برای شما ظاهر شود: safe:No.

تبدیل آهنگ‌های MP4
فرض کنید که آهنگ‌های M4P را از iTunes-Store اپل تهیه کرده‌اید. از این آهنگ‌ها نیز می‌توانید DRM را جدا کنید. برای این کار باید توسط iTunes یک Audio CD درست کنید. یک لیست پخش را انتخاب کنید و یا آهنگ‌های مورد نظر خود را جدا کنید. سپس توسط گزینه‌های زیر CD صوتی را تشکیل دهید:
Edit > Setting > Advanced > Copy-audio-CD.
سپس می‌توانید آهنگ‌های Audio CD را مانند مطالب گفته شده در بالا به قالب MP3 تبدیل کنید.