مدت زمان زیادی از عرضه سرویس پک 2 ویندوز XP می‌گذرد، اما بسیاری از کاربران همچنان به همان ویندوز قدیمی خود راضی هستند. عده ای هم از SP2 استفاده می‌کنند اما از بسیاری از تفاوت‌های موجود با SP1 بی خبرند. در این ترفند قصد داریم تا 9 دلیل قانع‌کننده برای شما معرفی کنیم که با مطالعه‌ی آن‌ها می‌توانید تصمیم‌گیری کنید که چرا باید از سرویس پک 2 استفاده کنید.


۱- کمک به حفاظت از کامپیوتر شما از پیوست‌های خطرناک
ویندوزXP سرویس پک 2 با هشدار در مورد پیوست‌های نا امن ممکن از کامپیوتر شما در مقابل ویروس‌هایی که از طریق Internet Explorer،Outllook Express،Windows Messenger گسترش می‌یابند دفاع می‌کند.

۲- بهبود بخشیدن به امنیت شما بر روی وب
SP2 از اطلاعات محرمانه شما بر روی فایل‌ها روی کامپیوتر شخصی‌تان به وسیله تنظیمات امنیتی نگهبانی و حفاظت می‌کند.

۳- پرهیز ازدانلود‌های ناامن
تنظیم (ترفندستان) Internet Explorer Information Bar که در مورد دانلود‌های ناامن به شما هشدار می‌دهد و انتخاب را به شما واگذار می‌کند تا از دانلود آن فایل‌هایی که می‌توانند خطرناک باشند جلوگیری کنید.

۴- کاهش Pop-up‌های آزار دهنده
Internet Explorer Pop-up Blocker جستجو و گردش در اینترنت را با کمک به شما در کاهش آگهی و تبلیغات ناخواسته و نوشته‌های Pop-up وقتی که شما در حال وب‌گردی هستید برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.

۵- به‌کارگیری دیواره آتش Firewall
دیواره آتش قدرتمند ویندوز اینک در SP2 به صورت پیش‌فرض روشن است. این به حفاظت ویندوز XP در مقابل ویروس‌ها و کرم‌ها که در در اینترنت گسترده شده‌اند کمک می‌کند.

۶- به‌کار‌گیری تنظیمات امنیتی شما
Windows Security Center جدید به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی وضعیت امنیتی خود را بررسی کنید و بر تنظیمات امنیتی خود مدیریت کنید.

۷- دریافت جدید‌ترین به‌روزرسانی به آسانی
افزوده شدن به‌روزرسانی اتوماتیک ویندوز XP به‌روزرسانی را راحت‌تر کرده است. به علاوه این که اضافه شدن فناوری جدید به قسمت Help Dial-up Customer بازدهی به‌روزرسانی‌ها را افزایش داده است.

۸- کمک به شما برای حفاظت از آدرس‌های پست الکترونیک
بازسازی Outlook Express به وسیله محدودسازی آدرس ایمیل شما به کاهش ایمیل‌های ناخواسته به وسیله‌ی Spamها کمک می‌کند.

۹- به‌کارگیری فناوری Wireless بدون دردسر
SP2 پشتیبانی از Wireless را بهبود بخشیده و فرایند یافتن و وصل شدن به شبکه‌های بی‌سیم را برای شما در خانه یا سفر ساده کرده است.