همگی ما برای پاک کردن فایل‌ها و فولدرهای خود در محیط ویندوز به سادگی آن‌ها را Delete می‌کنیم و نهایتاًًً آن‌ها را از داخل Recycle Bin پاک می‌کنیم. اما قطعاً می‌دانید که این کار پایان کار نیست، چرا که با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص ریکاوری، می‌توان تمامی فایل‌ها و فولدرهای پاک شده از هارد را مجدداً بازیابی کرد. این مسئله گاهی بسیار به کمک کاربر می‌آید، اما گاهی ممکن است شما بخواهید واقعأ فایلی را از صحنه روزگار برای همیشه محو کنید! اما چگونه؟ در این ترفند قصد داریم با معرفی ابزاری مخصوص فایل‌ها را برای همیشه به زباله دان تاریخ بفرستیم!


برای این کار، شما به نرم‌افزار Eraser احتیاج دارید. نرم‌افزاری که مخصوص این کار تبعیه شده است.
آخرین ورژن Earser را از سایت سازنده به آدرس http://eraser.heidi.ie دانلود کنید.
این نرم‌افزار بر روی کلیه ویندوزهای مایکروسافت قابل نصب است.
پس از دانلود و اتمام کار نصب، در صورتی که اکنون بر روی هر فایل و فولدری راست کلیک کنید، علاوه بر منوی پیشین گزینه جدیدی به نام Erase را نیز مشاهده خواهید کرد.
به فرض می‌خواهیم فایلی با نام Tarfandestan را برای همیشه پاک کنیم، ابتدا روی آن راست‌کلیک کرده و Erase را انتخاب می‌کنیم. سوالی از ما مبنی بر اطمینان از این کار دریافت می‌کنیم که Yes را می‌زنیم. در پنجره‌ی بعدی 7 روش برای پاک کردن فایل برای ما قابل رویت است. پیشنهاد می‌شود برای پاک کردن کلیه فایل‌ها از همان گزینه پیش‌فرض یعنی Guttmann استفاده کنید که امن‌ترین الگوریتم است. حال OK را بزنید و منتظر پاک شدن فایل شوید. در نهایت گزارشی از فایل پاک‌شده دریافت خواهید کرد که به معنای پایان کار است.
تنها دقت کنید از پاک شدن فایل‌تان به این شکل واقعاً مطمئن شده باشید و بعد اقدام کنید.