یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از SMSباز ها پیش آمده باشد، ارسال SMS اشتباهی برای فرد دیگری است! بدین صورت که به فرض قصد دارید جوکی را برای یکی از دوستان خود ارسال کنید، اما به دلیل شباهت نام دوست‌تان با رئیس شرکت و کنار هم قرار گرفتن نام این دو نفر در دفترچه تلفن گوشی، جوک را برای رئیس خود ارسال کنید که طبعاًً حالت خوبی به شما دست نخواهد داد چرا که پس از زدن دکمه SMS،Send ارسال شده است و نمی‌توان جلوی رسیدن آن را گرفت! اما در صورتی که اندکی فرز باشید به طریقی می‌توان پس از ارسال SMS تا زمانی که هنوز به دست گیرنده نرسیده است، جلوی SMS را در بین راه بگیرید، به طوری که حتی پس از زدن دکمه Send نیز SMS به گیرنده نرسد و در بین راه متوقف شود.


این ترفند بر روی گوشی‌های نوکیا و سیستم عامل Symbian تست شده است در نتیجه روش آن بر روی این گوشی توضیح داده می‌شود، اما امکان این کار در گوشی‌های دیگر نیز به روش هم شکل وجود دارد چرا که به سادگی می‌توان SMS ارسال شده را متوقف کرد:

در صورتی که دکمه Send را زده‌اید، ابتدا SMS شما به قسمت Outbox گوشی می‌رود، در این مرحله، SMS هم‌چنان روی گوشی شماست و به شبکه ارسال نشده است و وضعیت آن Sending است. در نتیجه کافی است دکمه Power گوشی را زده و Switch off را انتخاب کنید تا گوشی کاملاً خاموش شود!
حال در صورتی که گوشی را مجدداً روشن کنید و به قسمت Messaging و Outbox بروید، SMS خود را میبینید که به حالت Deferred درآمده (ترفندستان)، یعنی برای ارسال به تعویق افتاده است و در آخرین مرحله متوقف شده و برای طرف مقابل ارسال نشده است.
حالا می‌توانید با زدن دکمه SMS،Options متوقف شده را با انتخاب Delete برای همیشه پاک کنید. یا حتی اگر دل‌تان خواست، در زمان دیگری آن را با انتخاب Send مجدداً ارسال کنید.