یکی از مشکلاتی که گریبان‌گیر اکثرأ کاربران است، مشکل دیر بالا آمدن و بوت شدن گوشی است. این موضوع گاهی بسیار آزاردهنده شده و حتی چندین دقیقه برای لود کامل اولیه گوشی طول می‌کشد. این معضل به خصوص بر روی گوشی‌های دارای سیستم عامل سیمبین (کلیه ورژن‌ها) بسیار گسترده است. اما راه حل بسیار ساده‌ای برای حل آن وجود دارد! به نوعی که هر از چند گاهی با انجام دادن این ترفند می‌توانید سرعت بوت شدن اولیه گوشی سیمبین خود را تا چندین برابر افزایش دهید!
 
بدین منظور:
ابتدا دقت کنید برای این کار فقط برای چند دقیقه به سیم‌کارت یکی از دوستان یا آشنایان‌تان نیاز دارید! آن هم سیم‌کارتی از یک اپراتور دیگر.
به عنوان مثال اگر اپراتور و سیم‌کارت شما همراه اول است، سیم‌کارت تالیا یا ایرانسل دوست خود را برای مدت کوتاه قرض بگیرید و سپس مراحل کار را دنبال کنید:
گوشی را خاموش نموده و مموری کارت و سیم‌کارت خود را خارج نمایید.
سیم‌کارت اپراتور دیگر را وارد نموده و گوشی را روشن کنید.
پس از بوت شدن کامل گوشی مجدد (ترفندستان) آن را خاموش نمایید.
حالا سیم‌کارت را خارج و سیم‌کارت خودتان و هم‌چنین مموری کارت را قرار دهید.
گوشی را مجدد روشن کنید.
خواهید دید که گوشی سریعتر بوت خواهد!

اما شاید این موضوع برای‌تان سوال شود که چرا چنین اتفاقی می افتد؟
خاصیت سیستم عامل سیمبین به این گونه است که فایل‌های مربوط به سیم‌کارت را روی گوشی ذخیره می‌کند. این موضوع باعث کندی بوت شدن گوشی می‌شود. اما پس از قرار دادن سیم‌کارت جدید سیستم عامل فایل‌های زائد و اضافی مربوط به سیم‌کارت قبلی را پاک می‌کند. با این کار مقداری از فضای گوشی هم خالی می‌شود. در نتیجه هر چقدر سیم‌کارت مدت زمان بیشتری در گوشی قرار داشته باشد طبعاًً فایل‌های زائد بیشتری را ذخیره می‌کند.