گوگل قابلیت بسیار جالبی را در درون Gmail قرار داده است که تقریباً 99% کاربران از آن بی خبرند! با استفاده از این قابلیت شما با ثبت‌نام در Gmail و ثبت یک آدرس ایمیل در واقع دارای بی‌نهایت آدرس ایمیل خواهید بود! این موضوع شما را از ثبت نام‌های بی مورد جهت استفاده از ایمیل جدید کاملاً بی نیاز می‌کند چرا که شما می‌توانید از یک حساب ایمیل خود در Gmail برای عضویت متعدد در یک سایت خاص استفاده کنید. اگر از Gmail استفاده می‌کنید این قابلیت بسیار به کمک شما خواهد آمد.
 

به عنوان مثال فرض کنید در سایتی ثبت‌نام کرده‌اید که به شما یک سرویس رایگان اهدا می‌کند.
برای ثبت‌نام نیز نیاز به ثبت آدرس ایمیل خود دارید.
طبعاًً با یک‌بار ثبت ایمیل، مجدد مجاز به استفاده از همان آدرس ایمیل نخواهید بود. در نتیجه برای استفاده مجدد از آن سرویس بایستی یک ایمیل جدید برای خود ثبت کنید.

اما دیگر نیازی به این کار نیست!
طریقه کار را با یک مثال معرفی خواهیم کرد.
فرض کنید آدرس ایمیل شما در جی میل، tarfandestan@gmail.com باشد. این آدرس، آدرس اصلی ایمیل شما خواهد بود. اما آدرس tarfand.estan@gmail.com نیز آدرس فرعی ایمیل شماست! هم‌چنین tar.fandestan@gmail.com و t.arfandestan@gmail.com و یا tarfande.stan@gmail.com!
حتماً متوجه موضوع شدید، در جی‌میل «نقطه‌ها» باعث عوض شدن آدرس ایمیل اصلی نخواهد شد. بدین شکل که اگر فردی آدرس ایمیل شما را با نقطه‌هایی در میان آن نیز وارد کند ایمیل ارسالی به دست شما میرسد.
این موضوع روی آدرسی با چند نقطه نیز صدق می‌کند، یعنی ایمیل‌های ارسالی بهt.a.r.f.a.n.d.e.s.t.a.n@gmail.com نیز به tarfandestan@gmail.com خواهد رسید. هم‌چنین آدرسی مشابه t...a...r...f...a...n...d...e...s...t...a...n@gmail...com.

دقت کنید همان‌طور که ذکر شد به وسیله این کار می‌توانید در سایت‌های مختلف با همان ایمیل خود و کپی‌های آن عضو شوید، با این اطمینان که ایمیل‌های ارسالی توسط آن سایت به شما می رسد.
به وسیله این روش شما نمی‌توانید توسط آدرس ایمیل‌های جعلی خود مستقیماًً در جی میل Login کنید. بلکه این کار تنها توسط آدرس اصلی ثبت‌شده به عنوان جی میل شما امکان‌پذیر است.