آنتی‌ویروس مک‌آفی را می‌توان پس از Kaspersky و Nod32 یکی از قوی‌‌ترین آنتی‌ویروس‌های حال حاضر نامید. این آنتی‌ویروس که از قدمت زیادی نیز برخوردار است از قابلیت آپدیت و به‌روزرسانی قدرتمندی نیز پشتیبانی می‌کند. اما در این میان مشکلی نه تنها برای مک‌آفی بلکه برای کلیه آنتی‌ویروس‌ها وجود دارد. به طوری‌که معمولاًً پس از نصب نسخه‌ای از آنتی‌ویروس کاربر اقدام به به‌روزرسانی پایگاه داده نرم‌افزار می‌کند و به مرور زمان این آپدیت‌ها تکمیل می‌شود. اما پس از نصب یک ویندوز جدید و نصب مجدد آنتی‌ویروس کلیه آپدیت‌های قبلی پاک خواهد شد و کاربر مجبور است کلیه آپدیت‌ها را مجدداً دریافت نماید. این موضوع به دلیل بالا رفتن حجم آپدیت‌ها گاهی بسیار آزاردهنده است. اما اکنون اگر امنیت سیستم خود را به دست مک‌آفی سپرده‌اید دیگر جای نگرانی نیست. چرا که با ترفندی ساده می‌توانید از این پس از آپدیت‌های مک‌آفی نسخه پشتیبان تهیه کرده و پس از نصب ویندوز جدید از همان آپدیت‌های دریافتی استفاده کنید، بدون آن‌که نیازی به دریافت مجدد آن‌ها از اینترنت داشته باشید.


برای این کار:
پس از نصب مک‌آفی کافی است تنها یک‌بار آن را کاملاً آپدیت کنید.
سپس به مسیر زیر بروید:

C:\Program Files\Common Files\McAfee\Engine
(دقت کنید منظور از C، درایوی است که ویندوز در آن نصب‌شده و می‌تواند متغیر باشد).

اکنون سه فایل avvscan.dat، avvclean.dat و avvnames.dat را یافته (ترفندستان) و با راست‌کلیک بر روی آن‌ها و انتخاب Copy، آن‌ها را کپی کنید.
سپس این سه فایل را در یک محل مناسب Paste نمایید.
کار تمام است.
اکنون پس از نصب مجدد ویندوز و یا جهت استفاده از آپدیت‌ها در یک سیستم دیگر، کافی است این سه فایل را مجدد در مسیر یادشده با فایل‌های قبلی جای‌گزین نمایید. تنها دقت کنید McAfee در زمان این‌کار بسته باشد.
در پایان نیز پس از این‌کار سیستم را یک‌بار ری‌استارت کنید تا تغییرات اعمال گردد.