در حال حاضر یکی از بهترین راه‌های دانلود از اینترنت، دانلود به وسیله Torrent است. از فیلم و موزیک گرفته تا بازی و برنامه در این شبکه وسیع و از طریق سایت‌های مرجع تورنت یافت می‌گردد (توضیحات کامل در این زمینه را در اینجا بخوانید). در صورتی که در دانلود از تورنت چندان حرفه‌ای نباشید ممکن است از کم بودن سرعت دانلود به این روش گله‌مند باشید. این موضوع علتی دارد؛ کلیه فایل‌های تورنت موجود در سایت‌های مرجع تورنت، سرعت دانلود یکسانی ندارند. ممکن است سرعت دانلود برخی بسیار بالا باشد و سرعت دانلود بعضی دیگر بسیار کند. از جهت دیگر این احتمال وجود دارد که فایل‌‌های موجود در تورنت، غیرمطمئن، دروغین و به اصطلاح Fake باشند. در این ترفند قصد داریم به معرفی نکته‌ای بپردازیم که با اطلاع از آن می‌توانید بهترین لینک موجود جهت دانلود از Torrent را در سایت‌های مرجع بیابید و فایل مذبور را دانلود نمایید. فایلی که سرعت دانلود از آن بالا باشد و خود نیز قابل اطمینان باشد.


بدین منظور:
ابتدا به سایت‌های مرجع دانلود فایل تورنت، نظیر Mininova.org و ThePirateBay.org مراجعه نمایید.
اکنون در صورتی که در قسمت دانلود فایل دقیق شوید، دو ستون به نام‌های Seeds (یا Seeders یا SE) و هم‌چنین Leechers (یا LE) وجود دارد (در سایت‌های دیگر ممکن است عناوینی مشابه این دو وجود داشته باشد).
این دو عبارت معنی دارد که با توجه به آن می‌توانید بهترین دانلود را داشته باشید.
Seeds بیانگر تعداد افرادی است که فایل مورد را نظر را به اشتراک گذاشته‌اند. هر چه (ترفندستان) تعداد Seedها بیش‌تر باشد، این فایل تورنت از نظر صحت قابل اطمینان‌تر و از نظر سرعت نیز بالا خواهد بود.
اما Leechers مشخص کننده تعداد افرادی است که در حال دانلود این فایل هستند یا آن را دانلود کرده‌اند. هر چه تعداد Leecherها نسبت به Seed ها بیش‌تر باشد درجه اطمینان فایل پایین بوده و سرعت دانلود از آن نیز کمتر خواهد بود. همان‌طور که مشخص است Leechersها را بایستی نسبت به Seeds بررسی کرد.
به عنوان مثال اگر تعداد Seedها برای یک فایل بالای 500 و تعداد Leecherها زیر 100 باشد شما یک لینک دانلود با اطمینان و سرعت بالا خواهید داشت.
اما اگر تعداد Seedها به فرض 1 و تعداد Leechersها رقم بالایی باشد این احتمال وجود دارد که فایل مذبور از نظر صحت و امنیت مطمئن نبوده و سرعت دانلود آن نیز کم باشد.