مدل‌های ML1640/1641/2240/2241 و MLT-D108S پرینترهای سامسونگ از بهترین و مقرون به صرفه‌‌ترین پرینترهای بازار هستند. اما دارندگان این نوع پرینترها پس از مدتی کار با آن به یک مشکل خاص بر‌می‌خورند. پس از پرینت 2500 صفحه با کارتریج اولیه که همراه پرینتر بوده است، پیغام Toner Exhausted نمایش داده می‌شود که به معنی خالی شدن تونر است. در صورتی که مخزن کارتریج پر باشد باز هم این پیغام نمایان می‌شود و این موضوع بدین معنی است که این پرینترها طوری ساخته شده‌اند که شما مجبور باشید پس از پرینت 2500 صفحه ناچاراً یک کارتریج نو بخرید. در خصوص کارتریج اولیه این پرینتر بایستی گفت که این کارتریج بر خلاف سایر کارتریج‌ها چیپ ندارد بلکه چیپ بر روی برد اصلی پرینتر نصب‌شده است. با این وجود در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی بپردازیم که با بهره‌گیری از آن می‌توانید این محدودیت استفاده از کارتریج اولیه را از بین ببرید و حتی تا ابد آن را شارژ کنید و از آن استفاده نمایید!
 
برای این کار آشنایی با الکترونیک در حد و اندازه درس حرفه و فن دوره راهنمایی لازم و کافی می‌باشد.

ابتدا پیش از هر کاری پرینتر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.
پس از این کار بایستی پوشش پشتی پرینتر را باز نمایید. بدین منظور ابتدا دو پیچی را که یکی سمت کابل USB و دیگری سمت کابل برق است را به وسیله پیچ گوشتی باز نمایید. سپس زائده زیر دستگاه را با پیچ گوشتی جدا کنید.
بعد از باز کردن کاور پشتی پرینتر و برداشتن آن، دو برد خواهید دید. بردی که در سمت چپ قرار دارد و کابل برق به آن وصل می‌شود و برد دیگر که کابل USB به آن متصل می‌گردد.
با برد سمت چپ که مربوط به (ترفندستان) مرکز تغذیه پرینتر است به هیچ وجه کاری نداشته باشید. در نتیجه از دست زدن به آن جداً خودداری کنید.
در نتیجه مستقیم به سراغ برد سمت راست بروید. بر روی این برد یک چیپ بزرگ مرکزی به چشم می‌خورد و در کنار آن یک آی سی 8 پایه با شماره 93c66‌ یا 93c66wp وجود دارد.
کاری که شما بایستی انجام دهید این است که با دقت، پایه 1 و 4 این آی‌سی را با یک سیم به وسیله هویه به هم لحیم کنید تا به هم متصل شوند.
در تصویر زیر، این چیپ پس از لحیم شدن به چشم می‌خورد:
از بین بردن محدودیت پرینت با کارتریج اولیه در پرینترهای سامسونگ
با انجام این عمل، کار تمام شده است.
پوشش پشتی پرینتر را ببندید و پرینتر را به برق بزنید و روشن کنید.
جهت اطمینان از انجام صحیح عملیات، دکمه‌ی روی پرینتر را به مدت 3 الی 4 ثانیه نگاه دارید. پرینتر بر روی کاغد اطلاعاتی تحویلتان خواهد داد که که در جلوی عبارات موجود در آن (ترفندستان) هیچ چیز به چشم نمیخورد. در صورتی که اگر قبل از عملیات بالا، این پرینت را می‌گرفتید اطلاعات دقیقی از آمار و ارقام در آن درج شده بود. این موضوع بدین معنی است که دیگر پرینتر امکان شمارش کاغدهای پرینت شده یا میزان تونر را ندارد. در نتیجه دیگر کنترلی بر روی محدودیت 2500 پرینت نیز نخواهد داشت. البته دقت داشته باشید که از این پس بایستی خودتان هر از گاهی تونر را چک کنید تا از سطح آن اطلاع پیدا کنید.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که دوست دارید از این ترفند استفاده کنید به هیچ وجه Firmware پرینتر خود را Update نکنید.
هم‌چنین همان‌طور که ذکر شد این ترفند تنها بر روی کارتریج اولیه یا به اصطلاح Starter Cartridge جوابگو خواهد بود. کارتریجی که شما به صورت جدا خریداری می‌نمایید خودش چیپ دارد.
از بین بردن این محدودیت به صورت نرم‌افزاری امکان‌پذیر نیست. در نتیجه از تعمیرکارانی که ادعا می‌کنند به روش نرم‌افزاری قصد حل این مشکل را دارند برحذر باشید.