یکی از پرینترهای پرفروش شرکت سامسونگ مدل SCX-4300 است. اصول کار این پرینتر استفاده از قابلیتی به نام شمارنده برگه (Counter Pager) است. به طوری که هنگامی که پرینتر به شماره برگه‌ای که توسط شرکت سازنده در آن برنامه‌ریزی شده است برسد چراغ آن قرمز شده و پیغام خطای Toner Empty ظاهر می‌شود و دیگر امکان پرینت گرفتن نیست. این پیغام به منزله به پایان رسیدن جوهر پرینتر است، اما با شارژ مجدد جوهر، همچنان پیغام Toner Exhausted Replace Toner بر روی صفحه نمایشگر پرینتر ظاهر می‌شود. برای حل این مشکل بایستی شمارنده برگه را صفر کرد. اطلاعات مربوط به شمارنده برگه در چیپست حافظه‌ای درون پرینتر قرار دارد. یکی از راه‌ حل‌ها خرید چیپست شمارنده از بازار و جای‌گزینی آن است. این راه حل به دلیل کم‌یاب بودن این چیپست و هم‌چنین گران بودن آن اصلاً به صرفه نیست. اما راه‌حل دیگری وجود دارد که معمولاًً متخصصین پرینترها از آن استفاده می‌کنند و آن ریست کردن چیپست شمارنده پرینتر به صورت نرم‌افزاری است. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه انجام این کار بپردازیم.

پیش از هر کاری اطمینان پیدا کنید درایور پرینتر به درستی بر روی ویندوز نصب‌شده و کامپیوتر دستگاه شما را به درستی شناخته باشد. هم‌چنین پرینتر در طی عملیات روشن و متصل به برق بوده و اتصال پرینتر و کامپیوتر از طریق پورت USB برقرار باشد.
در ابتدا برنامه مخصوص این‌کار را از لینک زیر دانلود نمایید:
http://www.tarfandestan.com/files/scx4300fw113.zip
پس از دانلود فایل، آن را در درایو C از حالت فشرده خارج کنید تا پوشه scx4300fw113 در ریشه درایو C قرار بگیرد (به صورت c:\scx4300fw113).
اکنون در منوی Start عبارت cmd را وارد کنید و Enter بزنید (در ویندوز XP این کار را بایستی در Run انجام دهید).
در محیط Command Prompt ابتدا دستور زیر را وارد کرده و Enter بزنید:
cd c:\scx4300fw113
سپس دستور زیر را وارد نمایید و Enter بزنید:fix4300.exe FIX_SCX4300_V1.13_Fact_romdl.hd
خواهید دید که جملاتی با تیتر «Samsung scx4300 firmware v1.13 fix program» ظاهر می‌شود.
موقتاً کامپیوتر را به همان حال رها کرده و به سراغ پرینتر بروید. سپس (ترفندستان) دکمه‌های زیر را سریع و بی‌وقفه بر روی پرینتر فشار دهید (در طی کل عملیات فشردن کلیدها از چپ به راست انجام می‌شود):
Menu Copies ◄ ► Menu ►
در صورتی که این‌کار را به درستی انجام دهید پیغام Ready TECH بر روی نمایش‌گر پرینتر ظاهر می‌شود.
اکنون کلیدهای زیر بر روی پرینتر فشار دهید:
Menu OK ► ► OK OK
اکنون پرینتر شما آماده دریافت اطلاعات جهت ریست است و پیغام Data Receiving بر روی صفحه ظاهر شده است.
حال مجدد به سراغ کامپیوتر رفته و دستور زیر را در محیط CMD وارد نمایید:
usbprns2.exe FIX_SCX4300_V1.13_Fact_romdl.hd
پیغام Downloding بر روی صفحه ظاهر شده و به Download complete ختم می‌شود.
حدود یک دقیقه صبر کنید تا پرینتر اطلاعات را دریافت کرده و آماده شود. اکنون با فشردن دکمه‌های زیر بر روی پرینتر می‌توانید شمارنده برگه را ریست نمایید:
Menu Copies ◄ ► Menu ►
چند لحظه صبر کنید. سپس دکمه‌های زیر را فشار دهید:
Menu OK ► ► OK OK
چند لحظه صبر کنید و نهایتاًًً دکمه Back را فشار دهید.
کار تمام است. اکنون می‌توانید پرینت صفحات را از سر بگیرید. در صورتی که مجدد این مشکل پیش آمد با طی این مراحل می‌توانید مجدد پرینتر را ریست کنید.