در ویندوزهای 7 و 8 در محیط ویندوز اکسپلورر، حالت‌های مختلف و متعددی برای نمایش فایل‌ها و پوشه‌ها وجود دارد. حالت‌هایی شامل Tiles،Details،List،Small Icons،Medium Icons،Large Icons،Extra Large Icons و Content که با راست‌کلیک بر روی فضای خالی از صفحه و انتخاب از منوی View قابل گزینش هستند. شاید بهترین حالت نمایش فایل‌ها و پوشه‌ها برای بسیاری از کاربران، حالت نمایش Details باشد چرا که در این حالت، اطلاعات جزئی فایل‌ها و پوشه‌ها نظیر تاریخ ویرایش و حجم آن‌ها قابل مشاهده است. با این حال شاید تنها مشکلی که در حالت نمایش Details وجود دارد این است که اندازه ستون‌ها به ویژه اندازه ستون Name که نام فایل‌ها در آن درج می‌شود به طور پیش‌فرض کوچک است و بایستی با استفاده از ماوس آن را به اندازه مورد نیاز تغییر داد تا نام کامل فایل نمایش داده شود و در انتهای آن نقطه‌چین قرار نگیرد. در این ترفند قصد داریم به معرفی یک کلید ترکیبی بپردازیم که در حالت Details View اندازه ستون‌ها را به طور هوشمند و اتوماتیک متناسب با آن چیزی که باید باشد به طور دقیق تنظیم می‌کند و دیگر نیازی به تنظیم دستی اندازه ستون‌ها نیست.

 

بدین منظور:
ابتدا (ترفندستان) وارد یک پوشه که حالت نمایش آن بر روی Details قرار گرفته است شوید (با راست‌کلیک بر روی فضای خالی از پوشه و ورود به منوی View اطمینان پیدا کنید حالت Details انتخاب شده باشد).
سپس کلید‌ Ctrl را به همراه کلید + را فشار دهید.
خواهید دید که اندازه تمام ستون‌ها به طور دقیق تنظیم می‌شود و در انتهای هیچ عنوانی نقطه‌چین قرار نگرفته است.
دقت کنید منظور از کلید "+"، کلیدی است که در قسمت سمت راست کیبورد و در محدوده کلیدهای Numpad قرار گرفته است. در صورت استفاده از کلید "+/=" در بالای صفحه کلید و در کنار کلید Backspace، این کلید ترکیبی عمل نخواهد کرد. کاربرانی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند بایستی برای فعال کردن کلیدهای محدوده Numpad از کلید Fn استفاده نمایند.
لازم به ذکر است برای تنظیم دقیق اندازه یک ستون خاص می‌توانید به جای این روش، بر روی خط جداکننده کنار هر ستون با استفاده از ماوس دوبار کلیک کنید تا تنها ستون مورد نظر به طور دقیق تنظیم شود.