اگر اهل دانلود فایل‌های ویدیویی نظیر فیلم و سریال از اینترنت باشید حتماً می‌دانید که اینگونه‌ فایل‌ها معمولاً به صورت تکه‌تکه شده شامل چند فایل فشرده بر روی اینترنت قرار می‌گیرند و پس از دانلود آن‌ها بایستی آن‌ها را با یکدیگر ادغام کرد. اما مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که تا زمانی که تمامی فایل‌های تکه‌تکه شده را دانلود نکنید و در آخر آن‌ها را به هم متصل نکنید، امکان مشاهده فایل‌های ویدیویی را ندارید. اما در این ترفند قصد داریم به معرفی نکته‌ای بپردازیم که با رعایت آن در نرم‌افزار WinRAR می‌توانید تنها با دانلود قسمت اول فایل تکه شده (Part 1) فشرده، پیش‌نمایشی از دقایق ابتدایی فایل ویدئویی را مشاهده کنید و سپس اقدام به دانلود سایر فایل‌های فشرده تکمیلی نمایید.


بدین منظور:
ابتدا (ترفندستان) اطمینان پیدا کنید نرم‌افزار WinRAR بر روی ویندوز شما نصب است.
سپس بر روی فایل فشرده تکه اول (Part 1) راست‌کلیک کرده و بر روی Extract files کلیک کنید.
در پنجره باز شده، مسیر ذخیره فایل را انتخاب کرده و تیک گزینه Keep broken files را بزنید. انتخاب این گزینه راه حل این مسئله است.
اکنون بر روی دکمه OK کلیک کنید.
خواهید دید که عملیات خارج‌سازی فایل از حالت فشرده آغاز می‌شود.
پس از این کار، پیغامی ظاهر می‌شود که از شما درخواست تکه بعدی فایل را می‌کند. از آنجایی که قصد اتصال این تکه را نداریم بر روی دکمه Cancel و سپس Close کلیک می‌کنیم.
حال به محلی که فایل ذخیره شده است مراجعه کنید. در این محل تکه اول فایل ویدئویی جهت مشاهده دقایق آغازی فایل ویدئویی در دسترس است.

دقت کنید این ترفند تنها بر روی فایل‌هایی کار می‌کند که توسط WinRAR تکه شده باشند (نام و پسوند آن‌ها به این صورت باشد: part3.rar،part2.rar،part1.rar و...). فایل‌هایی که با سایر برنامه‌ها نظیر HJSplit تکه شده باشند با این ترفند عملی نیستند.