در محیط ویندوز 8، مرورگر اینترنت اکسپلورر را می‌توان در دو محیط Metro و دسکتاپ اجرا کرد. اما در صورتی که جزء کاربران مرورگر گوگل کروم هستید و دوست دارید این مرورگر را در حالت Metro اجرا کنید چه باید کرد؟ در این ترفند به نحوه‌ی استفاده از گوگل کروم به عنوان یک برنامه‌ی Metro در ویندوز 8 خواهیم پرداخت.


بدین منظور:
ابتدا (ترفندستان) کلیدهای ترکیبی Win+F را فشار دهید تا وارد محیط Search ویندوز شوید.
سپس در سمت راست صفحه، Settings را انتخاب کنید.
حال عبارت Default Programs را جستجو کرده و بر روی Default Programs کلیک کنید.
در پنجره باز شده بر روی Set your default programs کلیک کنید و سپس کمی صبر کنید.
اکنون در کادر سمت چپ، Google Chrome را انتخاب و سپس در سمت راست، Choose defaults for this program را انتخاب نمایید.
سپس در قسمت باز شده، گزینه‌های HTTP،HTTPS و TEL را تیک بزنید و در آخر بر روی Save کلیک کنید.
اکنون وارد صفحه Start شده و به دنبال کاشی خاکستری رنگ گوگل کروم بگردید و بر روی آن کلیک کنید تا کروم در محیط مترو اجرا شود. اگر آن را پیدا نکردید ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+F را فشار بدهید. در سمت راست صفحه تمامی برنامه‌های متروی نصب‌شده در ویندور 8 لیست شده‌اند. در آن به دنبال Google Chrome بگردید و بر روی آن کلیک کنید.
لازم به ذکر است اگر دقت کنید خواهید دید که آیکن Internet Explorer مترو تغییر می‌کند و به شکل آیکن برنامه‌های نصب‌شده بر روی دسکتاپ نمایش داده می‌شود. علت آن تنظیم پیش‌فرض باز شدن فایل‌های HTTP،HTTPS و TEL در گوگل کروم مترو است.
هم‌چنین در صورتی که از انجام این کار پشیمان شده‌اید می‌توانید مجدد به Default Programs مراجعه کرده و دوباره مرورگر پیش‌فرض خود را بر روی Internet Explorer تنظیم کنید.