نسخه جدید سیستم‌عامل گوشی‌های آیفون به نام iOS 6 عرضه شده است و کاربران هم‌اکنون امکان نصب آن را دارند.یکی از امکانات جدیدی که در iOS 6 به چشم می‌خورد امکان ارسال یک SMS با موضوع دلخواه به تماس‌هایی است که ترجیح می‌دهید در آن لحظه جواب ندهید. به عنوان مثال اگر در یک جلسه حضور دارید و نمی‌توانید صحبت کنید می‌توانید در عین حالی که تماس تلفنی را Decline یا Reject می‌کنید، یک پیامک هم با متن دلخواه به شخص تماس‌گیرنده ارسال کنید و دلیل عدم پاسخگویی را برای او توضیح دهید. هم‌چنین قابلیت جدید دیگری در iOS 6 وجود دارد ایجاد یک یادآور برای تماس‌های رد شده است تا بتوانید در زمان مناسب با شخص تماس‌گیرنده تماس بگیرید. در این ترفند به نحوه استفاده از این قابلیت‌های جدید می‌پردازیم.


در 6 iOS همانند گذشته هنگامی که شخصی با شما تماس می‌گیرد، می‌توانید با کشیدن انگشت خود از چپ به راست در قسمت slide to answer، تماس تلفنی را جواب دهید و یا با فشردن دکمه Lock، تماس را رد کنید.
اما اگر دقت کنید، علاوه بر این گزینه‌ها، آیکنی به شکل یک گوشی تلفن هم در کنار گزینه‌ی پاسخ دادن تلفن وجود دارد. کافی است انگشت خود را بر روی این آیکن قرار داده و به سمت بالا حرکت دهید.
خواهید دید علاوه بر دو دکمه‌ی Answer و Decline، دو گزینه‌ی Reply With a Message و Remind me Later هم بر روی صفحه ظاهر می‌شود.
با انتخاب Reply With a Message می‌توانید یک پیامک دلخواه به شخص تماس گیرنده ارسال کنید. چند جمله‌ی پیشنهادی در این قسمت وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و یا با انتخاب Custom متن دلخواه خود را ارسال کنید. هم‌زمان با این عمل نیز، تماس شخص تماس‌گیرنده رد خواهد شد. جهت ویرایش جملات پیش‌فرض هم می‌توانید به Settings > Phone > Reply with Message مراجعه کنید.
هم‌چنین در صورت انتخاب Remind me Later شما می‌توانید یک یادآور جهت تماس با شخص تماس‌گیرنده ایجاد کنید. با انتخاب این گزینه، سه انتخاب خواهید داشت: In 1 hour پس از 1 ساعت به شما یادآوری خواهد کرد، When I leave پس از ترک مکان کنونی به شما یادآوری خواهد کرد و When I get home نیز پس از رسیدن شما به خانه. البته دقت کنید جهت استفاده از دو گزینه‌ی آخر، قابلیت Location Services در تنظیمات دستگاه بایستی فعال باشد. هم‌چنین با انجام این کار نیز، تماس شخص تماس‌گیرنده رد خواهد شد.