در قسمت پایین محیط Explorer ویندوز 7 بخشی با نام Details Pane وجود داشت که ریز مشخصات فایل‌ها را به نمایش می‌گذاشت. در ویندوز 8 نیز Details Pane وجود دارد اما این بخش به سمت راست محیط Explorer جابجا شده است که همین امر باعث اشغال فضای زیادی از پنجره Explorer می‌شود. در این ترفند به شما نشان خواهیم داد که چگونه Details Pane را در ویندوز 8، به مانند ویندوز 7 در زیر Explorer مشاهده کنید.
 

قبل از شروع، لازم است یک Restore Point از ویندوز خود درست کنید؛ زیرا در این ترفند قصد ویرایش فایل‌های حساس ویندوز را داریم لذا داشتن یک راه برگشت در صورت بروز مشکل، حیاتی‌ست. سریع‌ترین روش برای ایجاد نقطه بازگردانی را می‌توانید در این ترفند بیابید. پس از ایجاد نقطه‌ی بازگردانی، به ادامه‌ی ترفند می‌پردازیم.

برای این منظور:
ابتدا فایل زیر را دانلود نمایید:

http://www.tarfandestan.com/files/upload/Shell32-Patch.zip

پس از دریافت فایل آن را از حالت فشرده خارج کرده و فایل Shell32_Patch_Setup_v1.3.exe را اجرا نمایید.
پس از دو بار Next زدن به صفحه‌ای می‌رسید که باید از منوی کشویی گزینه‌ی Custom Installation را انتخاب کنید. هم‌چنین (ترفندستان) در قسمت پایین پنجره فقط تیک گزینه‌ی اول یعنی Windows 7 Style Details Pane را انتخاب کنید و Next بزنید تا تغییرات اعمال شود.
حال با راه‌اندازی مجدد سیستم مشاهده خواهید کرد Details Pane به زیر Explorer منتقل شده است.
اگر قادر به دیدن Details Pane نیستید کافی‌ است در Explorer به سربرگ View رفته و روی Details Pane کلیک کنید تا قابل مشاهده شود.