در محیط Modern UI ویندوز 8، اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارد که محیط آن‌ها پنجره‌مانند نیست و هیچ دکمه Xای برای بستن این اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. راه بستن Appها این است که موس را به بالای صفحه برده، کلیک چپ را نگاه داشته و به نزدیکی پایین صفحه بکشید (4 راه مختلف برای بستن اپلیکیشن‌ها در ویندوز 8). اما بستن اپلیکیشن‌ها به این شکل گاهی مشکل‌ساز می‌شود به خصوص اگر از صفحه نمایش غیرلمسی بهره می‌برید و سرعت حرکت موس یا تاچ‌پد پایین باشد، کارتان برای کشیدن موس تا پایین صفحه دشوارتر است! در این مطلب شما را با ابزاری آشنا می‌کنیم که می‌تواند این مشکل را از بین برده و میزان کشیدن موس یا انگشت به سمت پایین را برای بستن Appها کاهش دهد.
 

برای این‌ کار:
ابزار Close Threshold for Metro Apps را از لینک زیر دریافت کنید:

http://www.tarfandestan.com/files/upload/CloseThreshold.zip

فایل را از حالت فشرده خارج کرده و فایل CloseThreshold.exe را اجرا کنید.
در محیط برنامه دو قسمت برای وارد کردن عدد وجود دارد که قسمت بالا برای کاربران کامپیوترهای دسکتاپی و لپ‌تاپ و قسمت پایین برای کاربران تبلت می‌باشد. با توجه به نوع کاربری خود یکی از این دو قسمت را تغییر دهید.
پیش‌فرض عدد 1000 می‌باشد اما برای کاهش فاصله‌ی کشیدن موس یا انگشت به پایین، عدد کمتری را وارد کنید. پیشنهاد ما استفاده از عددی حدود 500 تا 600 است که در این حالت کافی‌ست موس/انگشت را فقط تا وسط صفحه بکشید تا Appها بسته شوند.
در نهایت (ترفندستان) پس از انجام تنظیمات، روی Save Settings کلیک کنید تا تغییرات اعمال و قابل مشاهده شوند.