با ارائه‌ی نسخه‌ی جدید سیستم عامل شرکت Apple با عنوان iOS 7، تغییرات زیادی را نسبت به نسخه‌ی قبلی این سیستم عامل شاهد بودیم. بخشی از این تغییرات در اپلیکیشن‌های داخلی این سیستم عامل نظیر مرورگر Safari به وقوع پیوسته است. در این ترفند به معرفی سه قابلیت جدید در این مرورگر در iOS 7 و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت.


1. مرور محرمانه
Private Browsing یا مرور محرمانه قابلیتی است که در حال حاضر در تمامی مرورگرهای مطرح ویندوزی وجود دارد. به وسیله‌ی این قابلیت می‌توانید بدون ثبت ردپای خود به مرور صفحات اینترنتی بپردازید. این قابلیت اکنون در مرورگر Safari سیستم‌ عامل iOS 7 وجود دارد. برای بهره‌گیری از این قابلیت:
ابتدا (ترفندستان) مرورگر Safari را اجرا نمایید.
سپس آیکن Show Pages (موجود در سمت راست نوار پایین صفحه) را لمس نمایید.
اکنون دکمه‌ی Private را لمس نمایید.
از شما سوالی خواهد شد مبنی بر این که آیا مایلید پنجره‌های بازکنونی بسته شوند یا باز نگاه داشته شوند. در صورتی که مایلید این پنجره‌ها بسته شوند Close All و در صورتی که مایل به حفظ این پنجره‌ها هستید Keep All را لمس کنید.
در نهایت خواهید دید که مرورگر حالت تیره به خود گرفته و اکنون می‌توانید مرور محرمانه داشته باشید.

2. لیست مطالعه
Reading List یا لیست مطالعه قابلیت دیگری است که در Safari سیستم عامل iOS 7 وجود دارد. توسط این قابلیت می‌توانید صفحات وب دلخواه خود را در لیست مطالعه ذخیره کنید و در زمان مناسب دیگری آن‌ها را مطالعه نمایید.
بدین منظور، پس از این که صفحه مورد نظر خود را توسط مرورگر Safari باز کردید، آیکن Share (موجود در وسط نوار پایین صفحه) را لمس نمایید.
اکنون در میان گزینه‌های موجود Add to Reading List را لمس کنید.
با این کار صفحه وب مورد نظر به لیست مطالعه اضافه خواهد شد.
برای مطالعه‌ی این صفحه‌ی ذخیره شده نیز کافی است در یک تب جدید، دکمه‌ی Bookmarks را لمس نمایید.
سپس برگه‌ی میانی یعنی Reading List را انتخاب نمایید.
خواهید دید که کلیه‌ی صفحات ذخیره شده در لیست مطالعه از اینجا قابل دسترسی هستند.

3. عدم پیگیری
Do Not Track یا عدم پیگیری از دیگر قابلیت‌های کاربردی است که در مرورگر Safari در iOS 7 وجود دارد. به وسیله‌ی این قابلیت می‌توانید از سایت‌هایی که فعالیت‌های اینترنتی شما را دنبال می‌کنند درخواست کنید که از این کار پرهیز کنند و با این کار از حریم خصوصی خود بیش‌تر محافظت کنید (مانند فعالیت‌های تبلیغاتی شبکه‌های اجتماعی).
بدین منظور ابتدا وارد اپلیکیشن Settings شوید.
با پیمایش صفحه به سمت پایین، Safari را یافته و آن را لمس کنید.
در صفحه‌ی بعد و در قسمت Privacy & Security، گزینه‌ی Do Not Track را فعال نمایید.