چه کارهایی می‌توان با نمایش‌گر یک رایانه انجام داد؟ بازی کردن؟ تماشای فیلم؟ وب‌گردی؟ سامسونگ قرار است مانیتوری جدید ارائه کند که بیان‌گر این است که خیر، این‌ها تنها کارهایی نیستند که می‌توان با یک مانیتور انجام داد. مانیتور SE370، مانیتوری است که می‌تواند به صورت بی‌سیم تلفن‌‌‌های هوشمند را شارژ کند.

 

SE370 اولین نمایش‌گر رایانه‌ای است که قابلیت شارژ بی‌سیم برای دستگاه‌های موبایل را داراست. کافی است گوشی موبایل خود را که قابلیت شارژ بی‌سیم Qi دارد را بر روی پایه‌ی مانیتور قرار دهید تا گوشی به طور خودکار با القای مغناطیس شروع به شارژ شدن کند. همه‌ی این‌ها با یک LED چشمک‌زن قابل مشاهده است.

 

نمایش‌گر SE370 سامسونگ در اندازه‌های 23.6 و 27 اینچ عرضه می‌گردد و یک ایستگاه ری‌شارژ بی‌سیم که با سیستم Qi کار می‌کند را داراست. و در نتیجه می‌تواند نه‌تنها موبایل‌های سامسونگ بلکه تمام موبایل‌های سازگار با قابلیت Qi را تغذیه کند (گوشی‌‌هایی نظیر Samsung Galaxy S6،Google Nexus 6 و LG G3 این قابلیت را دارند).

 

مانیتور S370 دقت تصویر 1970x1080 پیکسل را داشته و از فناوری AMD FreeSync (که زمان انتقال خواندن فیلم یا ویدیو را کاهش می‌دهد) پشتیبانی می‌کند.

 

هنوز زمان تجاری شدن این مانیتور اعلام نشده است اما قرار است تا آخر سال میلادی جاری، تجاری گردد.

 

ویدیوی تبلیغاتی این مانیتور را نیز می‌توانید در ادامه تماشا کنید.

ویدیو از ZzBb