ارائه‌ی ویندوز 10 برای بسیاری موقعیتی را فراهم ساخت تا کورتانا و یا دستیار شخصی مایکروسافت را کشف کنند. هر چند می‌‌توان با قابلیت جستجوی ویندوز 10 این دستیار شخصی را فراخواند اما به زودی کاربران می‌‌توانند دکمه‌ای همه‌کاره را بخرند. در واقع فقط با یک فشار روی این دکمه می‌‌توان توجه کورتانا را جلب کرد.

 

این دکمه با تصمیم مایکروسفت ساخته نشده بلکه شرکتی ثالث به نام Satechi آن را ساخته است. این دکمه با بلوتوث به رایانه‌ یا گوشی هوش‌مند با ویندوز 10 متصل شده و با کوچک‌ترین فشاری کورتانا را فرا می‌خواند.

 

این دکمه می‌‌تواند جای‌گزینی برای قابلیت فعال‌سازی دستیار صوتی مایکروسافت که کاربر آن را با «Hey Cortana» فرا‌می‌خواند گردد.  برد این دکمه در تئوری حدود دوازده متر است و می‌‌توان آن روی میز کار و یا کنار صفحه‌کلید قرار داده و با یک فشار روی آن کورتانا را فراخواند.

 

این دکمه‌ی جادوئی که به گفته‌ی شرکت سازنده‌ی آن قرار است در اخر ماه اوت امسال تجاری گردد به مبلغ 23 دلار فروخته خواهد شد و با تمام رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمندی که از کورتانا استفاده می‌کنند سازگار است و به علاوه با یک سری ابزار (مثلاً برای چسباندن آن به داشبورد اتومبیل) فروخته خواهد شد. 

 

ویدیوی معرفی و نحوه‌ی کار این گجت را می‌توانید در ادامه تماشا کنید.

ویدیو از Kasra