سال‌هاست که در نمایشگاه‌های فناوری‌های پیشرفته‌، صفحات نمایش انعطاف‌پذیر را مشاهده می‌کنیم. اما یک شرکت نوآور امریکایی که 10 سال است روی صفحه نمایش‌های نرم و انعطاف‌پذیر کار می‌کند، اولین آن‌ها در جهان را که واقعاً انعطاف‌پذیر بوده و می‌توان آن را در هر جهت خم کرد را ساخته است. این محصول با این صفحه نمایش واقعاً انعطاف‌پذیر، یک دست‌بند کانکت است که Wove نام دارد و قرار است در اواسط سال 2016 تجاری گردد.

 

Wove صفحه نمایشی با جوهر الکترونیک لمسی داشته و می‌تواند دائماً و بدون مصرف انرژی تصویری را نمایش دهد.

 

این دست‌بند که می‌توان آن را یک ساعت هوشمند نیز تلقی کرد، قبل از هر چیز دانش‌های ساخت و فناوری شرکت نوآور Polyera در شیکاگو را نشان می‌دهد که از 10 سال پیش فناوری‌ای به نام «دیجیتال فابریک» را توسعه می‌دهد. برای این فناوری (ترفندستان) از موادی به‌خصوص استفاده می‌شود و مهندسین این شرکت توانسته‌اند ترانزیستورهایی با لایه‌ی نازک و انعطاف‌پذیر بسازند. این فناوری نه تنها ساخت صفحه نمایش‌هایی با جوهر الکترونیک و کاملاً نرم و انعطاف‌پذیر چون Wove را نوید می‌دهد، بلکه در آینده ساخت صفحه نمایش‌های رنگی OLED را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

 

از ماه سپتامبر امسال به بعد، توسعه‌دهندگانی که این محصول برای‌شان جالب توجه است می‌توانند نمونه‌ای از آن را به رایگان دریافت کنند. زیرا فرای این که این محصول صفحه نمایشی انقلابی دارد، اما هنوز بسیاری کارها باید روی آن انجام شود. Wove با سیستم عاملی مربوط به شرکت Polyera کار می‌کند اما این شرکت برای توسعه اپلیکیشن‌هایی برای آن و جالب توجه‌تر کردنش برای کاربران به کمک زیادی نیاز دارد.

 

 

Polyera می‌گوید: "در سال‌های آینده، فناوری دیجیتال فابریک ما امکان ساختن محصولاتی که دیگر سخت، سنگین و سرد نبوده و نرم و ارگانیک هستند را فراهم می‌سازد. محصولات فرم‌هایی خواهند داشت که طبیعی‌تر و انسانی‌تر خواهند بود".

 

جزئیات Wove را می‌توانید توسط ویدیویی که CNN منتشر کرده است و در ادامه نیز آمده است کشف کنید.

ویدیو از ZzBb