یکی از مشکلاتی که کاربران کنسول PS4 با آن روبه‌رو هستند، دریافت و به‌روزرسانی‌های حجیم بازی‌های مختلف است. علاوه بر این که خود بازی‌ها گاهی تا 50 تا گیگابایت حجم دارند، آپدیت بازی‌ها نیز گاهی حجمی حدود 18 گیگابایت نیز پیدا می‌‌کنند. طبیعتاً انجام چنین دانلودهای سنگینی با پهنای باند محدود اینترنت بسیار دشوار است.

 

از این رو جهت رفاه حال کاربران اپلیکیشنی برای ویندوز با نام PSX Download Helper توسط گروهی چینی منتشر شده است تا امکان استخراج لینک دیتای بازی‌ها و آپدیت‌ها فراهم شود. اما در این میان باز هم مشکل دیگری وجود دارد؛ در صورت استفاده از این برنامه برای انتقال آپدیت‌ها، به هنگام انتشار آپدیت جدید، دستگاه به‌روزرسانی را از ابتدا انجام می‌دهد نه از ادامه‌ی آپدیت قبلی. چنین مشکلی مجدداً باعث دانلود اضافی خواهد شد. اما این مشکل نیز یک راه حل دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

 

ابتدا جهت دریافت PSX Download Helper و نحوه‌ی یادگیری کار با آن به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://www.tarfandestan.com/forum/thread166057.html

 

پس از استخراج لینک بازی، دانلود آپدیت بازی را آغاز کنید.

هنگامی که حالت دانلود بر روی Preparing to download است لینکی حاوی فایلی تحت عنوان DP استخراج می‌شود. در همین زمان، دانلود آپدیت را متوقف کنید.

 

اکنون فایل DP را توسط کامپیوتر خود دانلود کنید.


سپس (ترفندستان) مسیر آن را به برنامه بدهید و مجدداً داخل کنسول، دانلود آپدیت را شروع کنید.
خواهید دید که فایل DP توسط برنامه منتقل شده است.

حال صبر کنید تا میزان دریافت به 100% برسد. اکنون آپدیت از ادامه‌ی آن آغاز می‌شود.

 

 این روش برای ادامه دادن آپدیت‌هایی که بیش از 4 گیگابایت حجم دارند بسیار کاربردی خواهد بود و از این پس دانلود آپدیت‌های سنگین بازی‌هایی
نظیر The Witcher 3 ،Driveclub ،Destiny و... آزاردهنده نخواهد بود.