شرکت فرانسوی  Homido که پیش‌تر کلاهکی برای گوشی‌های هوشمند به قیمت 70 یورو ساخته بود، به فعالیت‌های خود در زمینه‌ی واقعیت مجازی برای عمومیت دادن آن ادامه داده و Homido Mini را به مبلغ تنها 15 یورو تجاری نموده است.

 

Homido Mini همانطور که از اسمش پیدا است یک نمونه‌ی مینیاتوری از محصول فعلی شرکت Homido است. اما این بار یک کلاهک نبوده بلکه یک عینک واقعیت مجازی است که توسط پایه‌ای پلاستیکی روی گوشی هوشمند قرار می‌گیرد. تنها به هنگام نصب آن باید احتیاط کرد تا به صفحه نمایش و قاب اسمارت‌فون آسیبی نرسد.

 

 Homido Mini علاوه بر قیمت پایین، این مزیت را دارد که تاشو است و می‌توان آن را در جیب گذاشت. Homido Mini با اپ مخصوص خود که آن باید از روی سایت سازنده دانلود کرد کار می‌کند.

 

 

البته (ترفندستان) باید گفت برخلاف ادعای شرکت Homido، این عینک واقعیت مجازی مینی کاملاً کاربر را در فضای جهان مجازی غرق نمی‌کند. چرا که کاربر نسبت به فضای اطراف خود ایزوله نبوده و می‌تواند اطراف صفحه نمایش گوشی هوشمند را ببیند. در نتیجه باید آن را دقیقاً و دائماً درست جلوی دید خود قرار دهد. این موضوع ممکن است باعث از دست دادن حسی که واقعاً کاربر را در دنیای واقعیت مجازی غرق می‌کند گردد.

 

اما به طور کلی Homido Mini ابزار خوبی برای اولین تجربه واقعیت مجازی و اشتراک تجارب با دوستان و نزدیکان است.

 

در ادامه می‌توانید ویدیوی معرفی Homido Mini را تماشا کنید.

ویدیو از ZzBb