حتماً بارها برای شما نیز پیش آمده است که هنگامی که دستان‌تان پر است یا تمایلی به خم شدن ندارید، برای جابجایی اجسام از پاهای‌تان استفاده کنید. به عنوان مثال وقتی خودکار از دست‌تان می‌افتد، از پای‌تان برای نزدیک کردن آن استفاده می‌کنید. و یا وقتی دستان‌تان پر است، درب اتاق را با کمک پا باز می‌‌کنید. حال فرض کنید به کمک فناوری، از پاهای‌‌تان برای فرمان دادن به دستگاه‌های دیجیتال نظیر گوشی‌های هوشمند و یا رایانه استفاده کنید. به عنوان مثال با حرکت دادن پا، یک تماس تلفنی را پاسخ دهید و یا یک فایل را پس از ویرایش، ذخیره کنید.

 

محققین آزمایشگاه رسانه‌ی دانشگاه MIT، با ساخت یک کفی کفش هوشمند این رویا را واقعی ساخته‌اند. این کفی کفش که KickSoul نام دارد حرکات پا را به اجرای فرمان در دستگاه‌های دیجیتال تبدیل می‌کند.

 

 

KickSoul یک میکرو رایانه‌ی Arduino، یک شتاب‌سنج، یک ژیروسکوپ شش‌محوری و یک سیستم ارتباطی بی‌سیم دارد که همه‌ی این‌ها اطلاعات را گرد آورده و به دستگاه‌های خانگی دیجیتال یا اپلیکیشن‌های موبایلی و دسکتاپی ارسال می‌کند.

 

KickSoul به‌خصوص (ترفندستان) برای روشن کردن چراغ در اتاق، بزرگ‌نمایی صفحه‌ی نمایش رایانه، استفاده از قابلیت خاص یک نرم افزار و یا حتی حذف یک فایل می‌تواند مورد استفاده واقع شود.

 

گروه آزمایشگاه رسانه‌ی MIT، به کنترل روی گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ که معمولاً یک‌دستی کار کردن با آن‌ها مشکل است نیز توجه نشان داده و در نتیجه با KickSoul می‌توان نمایش پنجره‌ی کوچک برای یک‌دستی کارکردن با گوشی را نیز فعال کرد.

 

در ادامه می‌توانید ویدیوی معرفی KickSoul را تماشا کنید.

ویدیو از ZzBb