شرکت Roto محصول غیرمنتظره‌ای که یک صندلی مخصوص واقعیت مجاری است را ساخته است. این صندلی، Roto VR نام داشته و قابلیت‌هایی مخصوص واقعیت مجازی دارد.

پیش‌تر اولین کلاهک‌های واقعیت مجازی ارائه شده‌اند و ابزارهای دیگری چون دسته‌ی بازی مخصوص واقعیت مجازی نیز معرفی شده‌اند. اما تاکنون صندلی مخصوص واقعیت مجازی وجود نداشت که آن هم با تلاش شرکت Roto ساخته شده است.

موتوری بودن باعث چرخش صندلی به سمت راست یا چپ می‌شود. این کار توسط Roto VR HeadTracker که جعبه‌ی کوچکی برای افزودن به کلاهک واقعیت مجازی است انجام می‌شود و در عین حال در زمان واقعی حرکات چهره را انتقال می‌دهد. اگر بازیکن به سمت راست نگاه کند، Roto VR نیز به همان سمت چرخیده و جهت سر را ردیابی می‌کند. این ماژول در قسمت مخصوصی قرار دارد که امکان شارژ آن را نیز فراهم می‌سازد. Roto گفته است که این ماژول تا شش ساعت بدون شارژ مجدد کار می‌کند.
 


پاها نیز برای جابجایی روی دو دکمه یا پدال قرار می‌گیرند و امکان راه رفتن، دویدن و یا حتی پریدن را فراهم می‌سازند.

ابزار‌های اضافی نظیر Advanced Cable Magazine نیز برای این صندلی موجود است که برای ممانعت از پیچیده شدن کابل‌ها ساخته شده است. این محصول همچنین اتصال کلاهک با دو پورت USB، دو پورت HDMI، یک جک صدا و یک پورت تغذیه برای کیت لرزانده را فراهم می‌سازد.
 


مبلغ فروش این صندلی 599 دلار اعلام شده که به آن قیمت Advanced Cable Magazine و ماژول‌های لرزاننده به مبلغ 150 دلار را نیز باید افزود.

در ادامه می‌‌توانید ویدیوی معرفی این صندلی واقعیت مجازی را تماشا کنید.

ویدیو از ZzBb