اگر از کاربران iPad هستید و روزانه چندین ساعت از آن استفاده می‌کنید احتمالاً تاکنون راجع به روش‌های افزایش عمر باتری این دستگاه فکر کرده‌اید. در این مطلب به معرفی نکاتی خواهیم پرداخت که به باتری آی‌پد شما کمک می‌کنند زمان طولانی‌تر شارژ در خود نگه دارد.

 

کم کردن نور صفحه

یک اقدام بسیار ساده‌ای که می‌توانید برای صرفه‌جویی در مصرف باتری انجام دهید، کم کردن نور صفحه است. نور صفحه را به اندازه‌ای که می خواهید کاهش دهید. این نور هر چه کم‌تر باشد برای باتری بهتر است. شما می‌توانید با کشیدن انگشت خود در پایین صفحه نمایش این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید برای این کار به قسمت Settings بروید و گزینه‌ Display & Brightness را انتخاب کنید و سپس تنظیمات لازم را بر روی آن اعمال نمایید.

 

 

خاموش کردن بلوتوث، وای‌فای و AirDrop

تکنولوژی‌های بی‌‌سیم، بسیاری از فعالیت‌های زندگی ما را راحت‌تر کرده‌اند ولی این قابلیت‌ها از انرژی باتری شما استفاده می‌کنند. اگر این تنظیمات برای شما روشن هستند و به آن‌ها نیازی ندارید، بهتر است که آن‌ها را خاموش کنید. برای خاموش کردن آن‌ها می‌توانید انگشت خود را بر روی صفحه نمایش پایین بکشید و بر روی آیکن مورد نظر در سمت چپ بزنید تا خاموش شود.

 

دریافت ایمیل‌ها به صورت غیرخودکار

اگر ایمیل‌های خود را بر روی یک دستگاه دیگر غیر از آی‌پد خود چک می‌کنید، می‌توانید در این دستگاه خود دریافت خودکار ایمیل‌ها را غیر فعال کنید و از این پس ایمیل‌های خود را به صورت دستی چک کنید. بدین منظور به Settings بروید گزینه Mail را و بر روی Fetch News Data بزنید. پس از آن گزینه Manually را انتخاب کنید.

 

 

کاهش زمان به‌روزرسانی اپ‌ها

با استفاده از ویژگی Background App Refresh اپ‌ها می‌توانند به طور خودکار در پشت‌زمینه اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند. این ویژگی بسیار مناسبی محسوب می‌شود اما از طرف دیگر بر مصرف باتری تأثیر زیادی دارد. برای خاموش کردن این ویژگی برای برخی از برنامه‌ها، به Settings بروید و گزینه‌ی General را انتخاب کنید. سپس در قسمت Background App Refresh می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

 

مشاهده‌ی اپ‌های مصرف‌کننده‌ی باتری

به وسیله رفتن به Settings، شما می‌توانید برنامه‌هایی که مصرف باتری زیادی دارند را مشاهده کنید. Settings را باز کنید و گزینه Battery را انتخاب کنید. در زیر قسمت Battery Usage تمامی برنامه‌هایی که از باتری استفاده می‌کنند را مشاهده می‌کنید.
 

 

به حد‌أقل رساندن افکت‌ها و انیمیشن‌ها

اپل انیمیشن‌های فوق‌العاده‌ای را در iOS 7 نظیر Parallax معرفی کرد. با این قابلیت، اپ‌ها و تصویر پشت‌زمینه به دو سوی متفاوت حرکت می‌کنند. این یک افکت بسیار جالب می‌باشد ولی از باتری استفاده زیادی می‌کند. برای (ترفندستان) خاموش کردن آن باید در Settings و General گزینه Accessibility را انتخاب کنید و پس از آن Reduce Motion لمس کنید تا خاموش شود.

 

کاهش دادن زمان قفل صفحه

کاهش دادن زمان قفل صفحه نه تنها به طول عمر باتری کمک می‌کند بلکه امنیت دستگاه شما را نیز افزایش می‌دهد. زمان طولانی فقل شدن برای باتری مناسب نیست و از آن استفاده زیادی می‌کند. برای کاهش دادن آن بعد از آن که به Settings رفتید، Display & Brightness را انتخاب کنید و در بخش Auto-Lock این تنظیم را انجام دهید. هر چه این زمان کوتاه‌تر باشد برای باتری نیز بهتر است.

 

 

غیرفعال کردن سرویس‌های مکان برای اپ‌های خاص

برخی از اپ‌ها برای کار کردن بهتر به مکان فیزیکی شما نیاز دارند. ولی بسیاری از اپ‌ها نیز از این قابلیت برای بهره‌برداری شخصی استفاده می‌کنند. برنامه‌هایی که از مکان شما استفاده می‌کنند را مشاهده کنید و هر کدام که به آن نیاز ندارند را غیرفعال کنید. شما می توانید برای این کار در قسمت Privacy گزینه Location Services را انتخاب کنید. پس از آن در لیستی که برای شما وجود دارد بر روی برنامه‌هایی که نمی خواهید بزنید تا غیرفعال شوند.

 

 

غیر فعال کردن Handoff

این ویژگی کارآمد به شما این امکان را می‌دهد تا چیزی را در دستگاه iOS خود شروع کنید و بر روی دیگری به پایان برسانید. اگر شما از این ویژگی استفاده نمی‌کنید، می توانید آن را غیرفعال کنید. برای این کار می‌توانید در قسمت تنظیمات و  General، گزینه Handoff را انتخاب کنید و آن را غیر فعال کنید.

 

 

نتیجه‌گیری

در آی‌پد شما امکانات و قابلیت‌های زیادی وجود دارد که ممکن است از آن‌ها استفاده نکنید. این ویژگی‌ها صرفاً از باتری شما استفاده می‌کنند. با نکاتی که به شما گفته شد می‌توانید طول عمر باتری آی‌پد خود را افزایش دهید.