حتماً برای شما نیز پیش آمده است که قصد دارید خانه را ترک کنید اما متوجه می‌شوید که گوشی هوشمندتان شارژ اندکی دارد. در این زمان است که شارژ سریع‌تر گوشی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. در این ترفند به معرفی چندین نکته‌ی مفید جهت شارژ سریع‌تر گوشی‌های هوشمند خواهیم پرداخت.

 

از پریز مناسب استفاده کنید

درست است که می‌توانید از تمامی شارژرهای اندرویدی به منظور شارژ کردن سیستم خود استفاده کنید، اما بهتر است به جای استفاده از پورت USB لپ‌تاپ‌تان، از پریزهای برق مناسب استفاده نمایید. هم‌چنین به یاد داشته باشید  استفاده از کابل‌های قدیمی به منظور شارژ کردن همیشه سریع‌تر شارژرهای جدید بی‌سیم می‌باشد.

 

 

حالت Airplane را فعال کنید

در صورت فعال‌سازی حالت هواپیما، دریافت امواج وای‌فای و رادیویی سیستم شما قطع می‌شود و مصرف انرژی باتری شما کاهش می‌یابد.

 

 

گوشی خود را خاموش کنید

اگر (ترفندستان) نیازی به استفاده از دستگاه‌تان ندارید، آن را به سادگی خاموش کنید. با چنین کاری، تمامی انرژی واردشده به باتری صرف شارژ آن می‌گردد.

 

 

سرویس‌های غیرضروری را قطع کنید

سرویس‌هایی نظیر GPS ،Bluetooth، NFC و... که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را غیرفعال نمایید.

 

 

از کابل‌های قابل اطمینان استفاده کنید

از کابل‌های ارزان استفاده نکنید، زیرا ممکن است تمامی انرژی را به درستی انتقال ندهند.

 

 

زمانی که گوشی‌تان به طور کامل شارژ شد، آن را از پریز بکشید

برخلاف باور غالب، اگر باتری 100% شارژ شد گوشی را از برق بکشید زیرا در غیر این صورت باتری داغ می‌شود و آسیب می‌بیند. در اثر این آسیب، مقدار کمتری شارژ در استفاده‌های بعدی به شما ارائه می‌شود.

 

 

جلد گوشی را در بیاورید

روکشی که روی گوشی کشیده‌اید سبب داغ شدن آن می‌شود و چنین چیزی برای سلامت باتری مناسب نیست. به هنگام شارژ آن را در بیاورید.