قابلیت قفل صفحه با دو بار ضربه‌ی انگشت یکی از ویژگی‌های سیستم عامل‌های اندرویدی می‌باشد که برای مدتی زیاد جزئی از آن بوده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به سادگی دستگاه اندرویدی خود را قفل کنید. این قابلیت زمانی به چشم می‌آید که درحال استفاده از دستگاهی با صفحه نمایش بزرگ باشید. چرا که دیگر نیازی نیست که برای هر بار قفل کردن صفحه، دکمه‌ی پاور آن را فشار دهید. بلکه می‌توانید با دو بار ضربه، سیستم خود را قفل کنید. متأسفانه برخی از تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی این قابلیت را حذف کرده‌اند. اما به لطف یک اپ کاربردی می‌توانید مجدداْ این قابلیت را داشته باشید. در این ترفند به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

ابتدا اپ EasyLock را از لینک زیر دریافت کرده و نصب نمایید و مجوزهای درخواستی آن را نیز تأیید کنید:

https://www.tarfandestan.com/forum/up.php?file=1499790644651789_easylock_12.apk

 

 

پس از باز نمودن اپ، EasyLock نیاز به تنظیم شدن دارد و به طور خودکار فعال نمی‌گردد. به طور پیش‌فرض برای قفل کردن سیستم خود، باید این اپ را در منوی بالایی صفحه نمایش خود بیابید و سپس بر روی آن دوبار ضربه بزنید. اما برای اینکه این ابزار را در هرجای دلخواهی که دوست دارید در اختیار داشته باشید کافی‌ست وارد برنامه شوید و Double tap anywhere to lock را فعال نمایید. با فعال شدن چنین ویژگی‌ای از این به بعد در هر کجای سیستم اندرویدی خود دوبار ضربه بزنید، صفحه به طور خودکار قفل می‌گردد.

 


این قابلیت بیش‌تر مناسب کاربرانی است که دکمه پاور دستگاه‌شان مشکل سخت‌افزاری پیدا کرده است و هنوز نمی‌خواهند به علت قیمت‌های زیاد به تعمیرگاه مراجعه نمایند. این برنامه و تمامی امکاناتش رایگان می‌باشند. علاوه بر امکانات معرفی‌شده، شما می‌توانید (ترفندستان) با حالت‌های دیگری سیستم خود را قفل کنید. پس از اینکه برنامه را تنظیم کردید، اگر آن را ببندید به طور خودکار در پس‌زمینه‌ی دستگاه شما بدون هیچ‌گونه مشکلی اجرا خواهد شد.