اندروید و ویندوز توسط دو شرکت رقیب توسعه پیدا کرده‌اند. مایکروسافت امیدوار است با انتشار چندین برنامه‌ی مفید برای اندروید، رابطه‌ای بین کاربران اندروید و ویندوز ایجاد نماید. با ترفندی که به شما معرفی می‌کنیم، می‌توانید نوتیفیکیشن‌های گوشی اندروید خود را در ویندوز 10 مشاهده نمایید.

 

دانلود و نصب Cortana

احتمالاً شما نیز با دستیار دیجیتالی مایکروسافت که کورتانا نام دارد آشنایی دارید. برای شروع کار بایستی نسخه‌ی مخصوص اندروید این اپ را بر روی گوشی یا تبلت خود دانلود و نصب نمایید.

 

پس از نصب کردن این اپ آن را اجرا نمایید. در اولین راه‌اندازی، متنی را مشاهده می کنید که این اپ را به شما معرفی می کند. برای شروع کار باید اکانت مایکروسافت داشته باشید. برای ورود با این نوع اکانت، دکمه‌ی Microsoft Account را انتخاب نمایید.

 

 

در قدم بعدی وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید.

 

 

توجه داشته باشید که برای این کار، شما باید همزمان از یک اکانت بر روی اندروید و ویندوز خود استفاده نمایید.

 

در صفحه اصلی آیکن همبرگری‌شکل را انتخاب نموده و در منویی که برای شما باز می‌شود Settings را انتخاب نمایید.

 

 

در بخش Settings، گزینه‌ی Sync Notifications را انتخاب نمایید.

 

 

در این صفحه می‌توانید نوع نوتیفیکیشنی را که می‌خواهید برای شما در دسکتاپ نمایش داده شود را مشخص نمایید.

 

 

 

دسترسی به نوتیفیکیشن‌های اندروید در ویندوز 10

پس از انجام دادن کارهای لازم برای هماهنگ‌سازی برنامه در اندروید نوبت به آن می‌رسد تا این برنامه را در ویندوز 10 فعال‌سازی نمایید. فعال‌سازی در Cortana به‌صورت پیش‌فرض انجام می‌شود. اکنون (ترفندستان) هر نوتیفیکیشنی که در گوشی برای شما نشان داده می‌شود، در قسمت Action Center ویندوز نیز قابل مشاهده است.

 

 

این نوتیفیکیشن‌ها ممکن است با تاخیر بر روی ویندوز شما نمایش داده شود. زیرا اول باید با فضای ابری همگام‌سازی شوند و سپس با ویندوز نمایش داده می‌شوند.