لانچر به طور کلی به رابط گرافیکی‌ای که سیستم‌عامل اندروید شما را کنترل می‌کند اطلاق می‌شود. اگر اهل سفارشی‌سازی محیط گوشی یا تبلت خود هستید در این مطلب به معرفی 5 لانچر برتر اندروید خواهیم پرداخت.

 

1. Pixel Launcher

Pixel Launcher یکی از قدیمی‌ترین لانچرهای اندرویدی می‌باشد که می‌تواند جایگزینی مناسب به‌جای لانچر معمول گوگل باشد. پس از فعال سازی این لانچر،‌ صفحه نمایش شما تغییر خواهد کرد و در بالای آن بخش جدیدی برای جست‌و‌جو اضافه می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت اپ‌های مورد نظر خود را پیدا کنید. در پایین صفحه ردیفی از اپ‌های گوگل به چشم می‌خورد که کاربر می‌تواند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشد. هم چنین در قسمت اصلی صفحه نمایش شما،‌ اپ‌هایی که بیش‌ترین استفاده از آن‌ها را داشته‌اید یا اخیراً از آن‌ها استفاده کرده‌اید به چشم می‌خورد. برای ایجاد تنظیمات بیش‌تر یا اشتراک‌گذاری موارد به خصوص، می‌توانید بر روی آیکن‌ها ضربه بزنید و نگه‌دارید تا تنظیمات مختلفی برای شما به نمایش دربیاید.

 

 

2. Evie Launcher

Evie Launcher امکان سوئیچ کردن بین قالب‌های مختلف صفحه نمایش را آسان می‌سازد. اگر کودکی درخانه دارید و می‌خواهید گوشی‌تان را در اختیار او قرار دهید، می‌توانید از این لانچر استفاده نمایید تا صفحه نمایش به خصوصی که برای او تدارک دیده‌اید را در اختیارش قرار دهید. برای وارد شدن به تنظیمات این لانچر، بر روی صفحه نمایش خود ضربه بزنید و انگشت خود را نگه‌دارید.

 

 

3. Smart Launcher 3

Smart Launcher 3 هوشمندترین لانچر در این لیست می‌باشد. این لانچر رفتار شما و ساعات استفاده شما از نرم افزارهای مختلف را شناسایی می‌کند و با هوش‌مصنوعی‌ای که دارد تشخیص می‌دهد که چگونه صفحه نمایش شما را مرتب سازد. بنابراین (ترفندستان) به راحتی می‌توانید به برنامه‌هایی که نیاز دارید، دسترسی داشته باشید.

 

 

4. Arrow Launcher

این لانچر توسط مایکروسافت برای اندروید طراحی شده است. رابط کاربری فوق‌العاده‌ای که این برنامه ارائه می‌کند، در نوع خود فوق‌العاده است. امنیت این برنامه بسیار بالا می‌باشد و در آن می‌توانید به راحتی به انواع نرم‌افزارها دسترسی داشته باشید. تنها اشکال آن این است که برای استفاده از تمامی امکانات آن، باید Outlook را نصب کرده باشید.

 

 

5. Nova Launcher

Nova Launcher پادشاه لانچرها محسوب می‌شود. تقریباً هیچ کاربر اندرویدی پیدا نمی‌شود که با این برنامه آشنا نباشد. این اپ امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال می‌توانید سایز آیکن‌ها و دیگر عناصر را تغییر دهید. همچنین تم‌های بسیار زیادی برای این لانچر توسعه داده شده است که می‌توانید آن‌ها را از مارکت گوگل‌پلی دانلود کنید.