منوی اشتراک‌گذاری در نسخه‌های جدید اندروید تا اندازه‌ی زیادی بهبود پیدا کرده‌ است. اما کماکان نمی‌تواند تمامی نیازهای کاربر را فراهم سازد. در این ترفند به معرفی نحوه سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی این منو با استفاده از دو اپ کاربردی خواهیم پرداخت.

 

1. Andmade

Andmare Share امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای فعال کردن این اپ پس از این‌که آن را نصب کردید، کافیست سعی کنید چیزی را به اشتراک بگذارید. در آن زمان از شما پرسیده می‌شود که می خواهید از این برنامه استفاده کنید یا منوی پیش‌فرض سیستم اندرویدی، که باید Andmade را انتخاب کنید. حالا برنامه فعال شده است و می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید. برای ورود به تنظیمات آن دو راه وجود دارد. اول این‌که در منوی اشتراک‌گذاری، می‌توانید بر روی چرخ‌دنده که در گوشه و بالای آن وجود دارد کلیک کنید. راه دیگر این است که به طور مستقیم بر روی اپ، در صفحه خانگی خود کلیک نمایید. دو تم روشن و مشکی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها انتخاب کنید.

 

 

در بخش Hidden apps، می‌توانید برنامه های دلخواه را مخفی یا اضافه کنید. در این صورت، منوی اشتراک‌گذاری تمیزتر و خلوت‌تری را خواهید داشت.

 

 

با تشکر از Andmade این امکان برای شما وجود دارد که به شکل هم‌زمان فایل مورد نظر خود را با چند اپ مختلف به طور یکسان به اشتراک بگذارید.

 

اگر از اندروید 7 یا همان Nougat استفاده می‌کنید، ویژگی دیگری نیز برای شما وجود دارد. در صورت نیاز‌ (ترفندستان) می‌توانید برنامه‌هایی که بیش‌ترین اشتراک‌گذاری با آن‌ها انجام می دهید را در بالای منوی خود پین کنید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته‌باشید. به عنوان مثال می‌توانید این مسیر را دنبال کنید: Chrome -> Share و سپس در صفحه اشتراک‌گذاری،‌ بر روی اپی که می‌خواهید، ضربه بزنید و به مدت طولانی دست‌تان را روی آن نگه دارید تا تنظیمات برای شما نمایان شود. بر روی Pin بزنید تا برنامه در بالای منوی اشتراک‌گذاری شما سنجاق شود. چنین قابلیتی در اندروید 7 وجود ندارد.

 

 

2. AppChooser

AppChooser یک برنامه‌ی رایگان محسوب می‌شود که با استفاده ازآن این امکان برای شما وجود دارد که اپ‌ها را در منوی اشتراک‌گذاری، به ترتیب حروف الفبا یا برعکس آن یا براساس تاریخ یا به هر شکلی که مایلید تنظیم نمایید. برای ناپدید کردن اپ‌ها برای مدتی طولانی انگشت خود را روی آن‌ها نگه دارید.