اگر دوستی دارید که از شما می‌خواهد گوشی همراهتان را برای استفاده کردن یکی از برنامه‌ها به صورت امانت در اختیارش قرار دهید، امکان دارد شما مایل نباشید به جز برنامه مورد نظر قسمت‌های دیگر گوشی همراهتان در دسترس او قرار بگیرد. (ترفندستان) تلفن‌های هوشمند اندروید از این جهت قابل ایمن‌سازی هستند و به شما امکان می‌دهند صفحه برنامه را پین کنید تا دوست شما فقط بتواند از برنامه مورد نظر خود استفاده کند و قادر به مراجعه به بخش دیگری از تلفن همراه نباشد.

 

توجه این ویژگی ممکن است در تمام گوشی‌های اندروید موجود نباشد و یا در حالت تمام صفحه به درستی کار کند.

 

نحوه‌ی فعال سازی قابلیت پین کردن صفحه

صفحه Settings گوشی خود را باز کنید.

 

 

صفحه را به سمت پایین بروید تا جایی که گزینه‌ Security یا Security & Location / Security & lock screen را از لیست پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید.

 

 

گزینه Screen pinning را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

بر روی دکمه Screen pinning ضربه بزنید تا از رنگ خاکستری به آبی تغییر کند.

 

 

در اینجا گزینه‌ای به این شکل Ask for PIN before unpinning خواهید دید. (ترفندستان) روشن کردن این گزینه به این معنی است که قبل از اینکه یک اپ بخواهد از حالت پین خارج شود، باید رمز گوشی یا برخی از اطلاعات شناسایی دیگر را وارد کنید. این قابلیت یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از داده‌های گوشی شما ایجاد می‌کند.

 

نحوه پین کردن یک اپلیکیشن

به صفحه اصلی تلفن همراه خود بروید و اپلیکیشنی را که می‌خواهید روی صفحه پین کنید را باز کنید.

با توجه به مدل تلفن همراه خود دکمه Overview را که معمولا کادر مربعی در پایین صفحه است را لمس کنید. انگشت خود را به سمت بالا بکشید. یک نماد پین را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که می‌توانید برای پین کردن برنامه به صفحه روی آن کلیک کنید.

از طرفی دیگر، وقتی روی دکمه Overview کلیک می‌کنید ممکن است سه نقطه در نزدیکی بالای پنجره برنامه مشاهده کنید. با ضربه زدن روی سه نقطه لیستی از گزینه‌ها باز می‌شود که یکی از این موارد برای پین کردن برنامه به صفحه است.

 

 

نحوه خارج کردن اپ‌ها از حالت پین

در صورت استفاده از حالت تمام صفحه (full-screen)، انجام دادن موارد زیر مناسب نخواهد بود.

هنگامی که تلفن همراه شما به دست خودتان برگشت و خیالتان راحت شد، می‌خواهید برنامه را از حالت پین خارج کنید تا بتوانید به سایر قسمت‌های گوشی دسترسی پیدا کنید. (ترفندستان) می‌توانید به سادگی دکمه Overview که توسط مربع و دکمه برگشت مثلثی شکل در پایین صفحه نمایش را به طور همزمان برای چند لحظه نگه دارید.

اگر هنگام تنظیم این ویژگی گزینه PIN را اضافه کرده باشید، از شما خواسته می‌شود که پین خود را وارد کنید و با وارد کردن آن، قفل صفحه باز می‌شود و اگر گزینه PIN را فعال نکرده بودید، برنامه به خودی خود باز می‌شود.

 

نتیجه گیری

این که آیا شما گوشی همراه خود را در اختیار افراد غریبه یا دوستتان قرار می‌دهید، تحویل داده‌های محافظت نشده در تلفن همراهتان هرگز ایده خوبی نیست. ویژگی پین کردن صفحه برنامه راهی مفید برای محافظت از اطلاعات خود و گوشی همراه شما می‌باشد.