اگر از استفاده کردن از اینستاگرام خسته شده‌اید و می‌خواهید مدتی استراحت کنید. کاملاً منطقی است به جای حذف برنامه یا حساب کاربری خود، سعی کنید به طور موقت حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید. وقتی دوباره خواستید برگردید و حساب خود را فعال کنید، همه چیز درست به شکل زمانی خواهد بود که حساب خود را غیر فعال کرده بودید.

 

چگونه به طور موقت حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنیم

غیرفعال کردن موقت حساب اینستاگرام، پروفایل شما را برای مدت زمانی که می‌خواهید حساب کاربریتان را از شبکه اجتماعی پاک کنید، پاک می کند. URL اینستاگرام شما نامعتبر شده و کاربران دیگر نمی‌توانند پروفایل شما را در جستجو بیابند، همچنین نمی‌توانند با شما تماس بگیرند. این ویژگی‌ها با فعال کردن مجدد حساب کاربری خود به حالت عادی بازگردانده می‌شوند.

 

مهم نیست که حساب کاربری شما personal account، creator account و یا business account باشد، با داشتن هر یک از این حساب‌ها شما می‌توانید آن را به طور موقت غیرفعال کنید.

 

شما نمی‌توانید حساب کاربری خودتان را با استفاده از اپ اینستاگرام در Android و یا iOS غیر فعال کنید. به جای آن باید از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید.

 

با باز کردن وب سایت اینستاگرام در مرورگر دسک‌تاپ یا گوشی هوشمند خود. وارد حسابی که می‌خواهید غیرفعال کنید شوید.

 

در مرحله بعد، با لمس کردن آیکون پروفایل در پایین صفحه به پروفایل خود بروید و گزینه Edit Profile را انتخاب کنید.

 

 

در اینجا، به قسمت پایین صفحه بروید و بر روی لینک Temporarily Disable My Account ضربه بزنید.

 

 

در این جا اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن حسابتان را از شما سؤال خواهد کرد. می‌توانید یک دلیل مناسب از منوی کشویی انتخاب کنید. و اگر نمی‌خواهید دلیل خاصی ارائه کنید، گزینه Something Else را انتخاب کنید.

 

پس از انتخاب دلیل، رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.

 

 

برای بار دوم، روی لینک آبی رنگ Temporarily Disable Account موجود در پایین صفحه ضربه بزنید.در این جا اینستاگرام یک تاییدیه دیگر از شما خواهد خواست. از پنجره ظاهر شده، بر روی دکمه Yes ضربه بزنید.

 

 

اکنون حساب اینستاگرام شما غیرفعال شد و از برنامه اینستاگرام در گوشی هوشمند خود خارج خواهید شد. برای مطمئن شدن، می‌توانید نام کاربری خود را در اینستاگرام جستجو کنید. اینستاگرام به شما خواهد گفت که حسابی با این نام کاربری وجود ندارد.

 

نحوه فعال سازی مجدد حساب اینستاگرام

شما می‌توانید هر زمان که خواستید دوباره به حساب کاربری خود در اینستاگرام برگردید و دوباره فعالیت کنید. چیزی که برای این کار نیاز دارید نام کاربری و رمز عبور شما است. اگر رمز عبورخود را فراموش کرده باشید، می‌توانید آن را با انتخاب گزینه Forgot Password بازیابی کنید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام را در سیستم عامل iPhone یا Android خود باز کنید یا نسخه وب اینستاگرام با استفاده از مرورگر دسک‌تاپ یا گوشی هوشمند خود بازدید کنید.

 

در اینجا با استفاده از نام کاربری و رمزعبور اینستاگرام خود وارد سیستم شوید.

 

 

حساب کاربری شما به شکل سابق آن بازگردانده می‌شود. برای امنیت بیشتر، باید پس از فعال شدن دوباره حساب خود، رمز ورود اینستاگرام خود را تغییر دهید.