با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و رشد روز افزون میزان تورم، خرید مسکن تبدیل به رؤیایی دست‌نیافتنی شده است. از سویی ناهمسویی میزان عرضه و تقاضا در این بازار و از سوی دیگر افزوده شدن خانه اولی‌ها به شمار متقاضیان ملک، باعث شده که هرساله فاصله بین عرضه و تقاضا در این بازار بیش از گذشته شود و با توجه به قیمت‌های سرسام‌آور خرید، متقاضیان ملک ناچار به تهیه خانه‌های استیجاری شوند که اگر با برنامه‌ریزی دقیق این معضل برطرف نشود هر ساله بر شمار مستأجران ملک افزوده خواهد شد. در ادامه در مورد اجاره آپارتمان در سیدخندان و اجاره آپارتمان در باغ فیض دو محله‌ پرطرفدار برای سکونت توضیحاتی ارائه شده است که می‌تواند به تصمیم‌گیری شما برای زندگی در هر کدام از این محله‌ها کمک کند.

اجاره آپارتمان در سیدخندان

محله سیدخندان در مرز بین منطقه 7 و 3 شهرداری تهران قرار دارد. پل یا چهار راه سیدخندان یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین محله‌های تهران به شمار می‌رود که روی بزرگراه رسالت قرار گرفته است. این محله از شمال به بزرگراه رسالت، از جنوب به ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران، از شرق به بزرگراه صیاد شیرازی و از غرب به خیابان سهروردی می‌رسد و به دلیل دسترسی مناسب تقاضا برای اجاره آپارتمان در سیدخندان بسیار بالاست.

مهم‌ترین خیابان‌های این منطقه خیابان‌های جلفا، ارسباران و خرمشهر است و متقاضیان اجاره آپارتمان در سیدخندان در این خیابان‌ها باید هزینه‌های بیشتری را بپردازند.

وفور مراکز خرید، فروشگاه‌ها، مکان‌های تفریحی، پارک‌ها و فرهنگسراها باعث افزایش تقاضا برای سکونت در این منطقه شده است. از لحاظ قیمتی به‌صراحت می‌توان گفت که محله سیدخندان یکی از محله‌های گران‌قیمت تهران است و متقاضیان اجاره آپارتمان در سیدخندان باید بودجه مناسبی را برای اجاره داشته باشند.

با توجه به اینکه قیمت اجاره آپارتمان در سیدخندان بر حسب متراژ، موقعیت مکانی، امکانات و متریال به‌کاررفته بسیار متفاوت است متقاضیان اجاره آپارتمان در سیدخندان می‌توانند به‌راحتی و با آرامش خیال با مراجعه به سامانه هوشمند کیلید پس از درج نام محله، ملک مناسب خود را جستجو کرده و بر حسب نیاز ملک خود را انتخاب کرده و پس از بازدید نهایی اقدام به عقد قرارداد کنند.

اجاره آپارتمان در باغ فیض

محله باغ فیض یکی از محله‌های شمال غرب تهران است که در منطقه 5 شهرداری قرار دارد. این محله خوش‌آب‌وهوا از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه حکیم، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و از غرب به بزرگراه ستاری محدود می‌شود و به دلیل برخورداری از آب‌وهوای مطلوب متقاضیان فراوانی برای اجاره آپارتمان در باغ فیض وجود دارد.

 

 

این محله به دلیل برخورداری از امکانات رفاهی و درمانی متعدد، مراکز و مجتمع‌های خرید معروفی همچون تیراژه و کوروش و همچنین وفور پارک‌ها و مکان‌های تفریحی از مناطق صاحب‌نام تهران به شمار می‌رود همچنین وجود بقعه امامزاده جعفر و حمیده خاتون این محله را به منطقه‌ای زائر پذیر و تفریحی تبدیل کرده است.

در حال حاضر بازار خرید و اجاره آپارتمان در باغ فیض بسیار داغ است زیرا آب‌وهوای سالم، دسترسی‌های مناسب و امکانات رفاهی مطلوب، زندگی را برای ساکنان این منطقه آسان کرده است. اما به‌طورکلی ملک‌هایی که در نزدیکی مجتمع‌های تجاری کوروش و تیراژه هستند از قیمت‌های بالاتری برخوردارند.

متقاضیان اجاره آپارتمان در باغ فیض گران‌قیمت‌ترین املاک را می‌توانند در بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان‌های زارع، قانع، طالقانی و ابراهیم جستجو کنند. اما با توجه به تفاوت قیمت ملک در این منطقه متقاضیان اجاره آپارتمان در باغ فیض می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند کیلید از بین فایل‌های کارشناسی شده ملک مورد نظر خود را جستجو کرده و با منطقی‌ترین قیمت تهیه کنند.

 

اجاره آپارتمان در نیاوران

محله نیاوران یکی از محله‌های اعیان‌نشین شمال تهران است که در شهرستان شمیرانات و منطقه 1 شهرداری قرار دارد. این محله از شمال به ارتفاعات کلک‌چال، از جنوب به حصار بوعلی از شرق به آجودانیه و از غرب به جماران محدود می‌شود.

به‌طورکلی بافت این محله اعیان‌نشین ترکیبی از خانه‌های ویلایی، پنت هاوس و برج‌های لوکس است که به دلیل قیمت‌های بسیار بالا، متقاضیان اجاره آپارتمان در نیاوران برای اجاره ملک مورد نظر خود باید بودجه قابل‌توجهی را داشته باشند.

از خیابان‌های معروف این محله می‌توان به خیابان‌های کاج، ملا حسینی، جهان‌شاهی، نور افشار، خیام و گرجی اشاره کرد که قیمت خرید و اجاره آپارتمان در نیاوران به‌خصوص در این خیابان‌ها به نسبت بالاتر است.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات دارای آلودگی کمتری نسبت به داخل شهر است و بیشتر متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان در نیاوران علاقه‌مند به زندگی در آب‌وهوای مناسب هستند. علاوه بر این مسئله قرار گرفتن کاخ نیاوران در این محله نیز یکی از مواردی است که سبب شهرت بیشتر این محله شده است زیرا سالانه تعداد بی‌شماری توریست برای بازدید از این مکان دیدنی به محله نیاوران مراجعه می‌کنند.

به‌طورکلی با توجه به لوکس بودن این محله متقاضیان سکونت در منطقه نیاوران هر روز بیشتر می‌شوند اما با توجه به خاص بودن املاک در این محله متقاضیان اجاره آپارتمان در نیاوران به طور معمول دچار سردرگمی می‌شوند؛ بنابراین برای انتخابی مناسب در این محله اعیان‌نشین متقاضیان اجاره آپارتمان در نیاوران می‌توانند با انتخاب محله نیاوران در سامانه هوشمند کیلید از میان فایل‌های ثبت شده ملک متناسب با بودجه خود را جستجو کرده و سپس اقدام به اجاره کنند.