حساب‌های Gmail اسپم‌ و هکرها را جذب می‌کنند. اگر به آن نیازی ندارید می‌توانید آن را حذف کنید. در اینجا نحوه حذف کردن آن را به شما خواهیم گفت.

 

وقتی حساب Gmail خود را حذف می‌کنید، دسترسی به صندوق ورودی خود، و هر ایمیلی که ارسال و دریافت کرده‌اید را نخواهید داشت. و آدرس ایمیل شما غیرفعال می‌شود. و همه ایمیل‌ها در دو روز کاری حذف می‌شوند.

 

قبل از حذف account Gmail خود، باید آدرس ایمیل خود را از همه حساب‌های مهم (مانند حساب بانکی خود) حذف کرده و آدرس ایمیل دیگری جای‌گزین کنید. زیرا بازیابی حساب با استفاده از آدرس Gmail حذف شده غیرممکن خواهد بود.

 

پس از حذف حساب Gmail، هم‌چنان می‌توانید با استفاده از یک آدرس ایمیل جای‌گزین به Google account خود وارد شوید.

 

قبل از شروع کار، به Google Takeout مراجعه کنید تا با اطمینان خاطر تمام داده‌ها را از حساب‌های Gmail و Google خود دانلود کنید. بسته به میزان ذخیره شما، این کار ممکن است مدتی طول بکشد.

 

 

این روند را از صندوق ورودی Gmail شروع خواهید کرد. به Gmail website  بروید و به حسابی که می‌خواهید حذف کنید وارد شوید.

 

 

اکنون وارد صفحه مدیریت حساب Google شوید. در اینجا، بر روی Data and Personalization از لیست کناری کلیک کنید.

 

 

به قسمت پایین بروید و روی گزینه Delete a Service or Your Account کلیک کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده باشید، برای دانلود نسخه‌ای از داده‌های Google خود ابتدا باید روی گزینه Download Your Data کلیک کنید. این مرحله بسیار مهم است چون می‌خواهید همه‌چیز را برای همیشه پاک کنید.

 

 

سپس، روی گزینه Delete a Service کلیک کنید.

 

 

با گذرواژه خود وارد شوید و روی Next کلیک کنید.

 

 

در صفحه Delete a Google Service، روی نماد حذف در برچسب Gmail کلیک کنید.

 

 

در اینجا، می‌توانید یک آدرس ایمیل جدید جهت تهیه نسخه پشتیبان و ورود به سیستم و استفاده از سایر سرویس‌های Google Account خود وارد کنید. برای این کار باید از یک حساب غیر Gmail استفاده کنید.

 

پس از وارد کردن آدرس ایمیل، روی گزینه Send Verification Email کلیک کنید.

 

 

در پنجره باز شده، روی Got it کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد، صندوق ورودی ایمیلی که تازه ارائه داده‌اید را باز کنید، ایمیل جدیدی که با عنوان Gmail Deletion Confirmation دریافت کرده‌اید را بررسی کنید.

 

روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید.

 

 

پس از باز کردن لینک، صفحه تأیید نهایی را برای حذف حساب Gmail خود مشاهده می‌کنید. شما باید مطلب موجود در این صفحه را مطالعه کنید.

 

برای تأیید اینکه می‌خواهید دائماً حساب Gmail خود را حذف کنید‌، روی باکس تایید کلیک کنید و سپس بر روی Delete Gmail کلیک کنید.

 

 

در صفحه بعدی، بر روی Done کلیک کنید تا مراحل انجام شود.

 

 

حساب Gmail شما بعد از چند ثانیه حذف خواهد شد. شما دیگر نمی‌توانید با استفاده از همان آدرس ایمیل به حساب Gmail یا Google خود وارد شوید. از این پس، باید از آدرس ایمیلی که جای‌گزین کرده‌اید استفاده کنید.