دور نیست زمانی که ساعت ها در خیابان به دنبال یک کوچه یا مکانی خاص می گشتیم. شاید حتی تصورش را هم نمی کردیم که به زودی ابزارهایی در دسترس ما قرار می گیرند که با کمک آن ها رسم پرسیدن آدرس از سوپرمارکت ها و عابران پیاده در محله ای ناشناخته به یک خاطره تبدیل می شود. این روزها مسیریاب ها در تلفن همراه همه ما وجود دارند و پیر و جوان به راحتی می توانند از آن ها استفاده کنند. اغلب مردم تصور می کنند که این فناوری مهم و کارآمد که این روزها عصای دست ما در خیابان ها است، فقط با کمک اتصال به اینترنت قابل استفاده است. با ما در این مطلب همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا استفاده از جی پی اس نیاز به اینترنت دارد؟

 

مسیریاب بدون اینترنت چگونه کار می کند؟

اغلب آدم ها برای استفاده از GPS تلفن همراه خود، قبل از هرچیز اینترنت موبایل را فعال می کنند. اما جالب است بدانید که این کار هیچ تاثیری در فرآیند مسیریابی ندارد. در حقیقت انواع ردیاب های مکانی مانند ردیاب ماشین، بدون نیاز به اینترنت و تنها از طریق ارتباط ماهواره ای فعالیت می کنند.

 

 در این فرآیند امواج منتشر شده از ماهواره های فضایی توسط گیرنده های جی پی اس دریافت می شوند. بعد از دریافت اطلاعات و پردازش آن ها، موقعیت مورد نظرتان را با جزئیات مکانی به شما نمایش می دهد. این موقعیت می تواند در فاصله یک متری شما یا هزاران کیلومتر دورتر باشد. همه این فرآیند پیچیده دریافت و پردازش، فقط در چند ثانیه یا بهتر است بگوییم در یک چشم به هم زدن اتفاق می افتد!

 

 

قبل از استفاده از GPS آنلاین شوید

جی پی اس می تواند با کمک امواج ماهواره ای، به شما بگوید که در حال حاضر به دنبال کدام موقعیت مکانی هستید یا در کدام موقعیت مکانی قرار دارید. این نشان می دهد که برای مثال حتی جی پی اسی که در یک ردیاب آهنربایی وجود دارد، بدون نیاز به اینترنت می تواند یک بسته بندی دقیق و صحیح از مختصات جغرافیایی را به گیرنده عرضه کند.  

 

با این وجود دسترسی به اینترنت، جی پی اس را یک پله ارتقا می دهد و این امکان را به شما می دهد که نقشه مورد نظر را کاملا بارگذاری کنید. اگر این کار را در زمانی که آنلاین هستید انجام ندهید، موقعیت مکانی شما با اطلاعات بسیار کمتری نمایش داده می شود و نمی توانید ردیابی درستی از موقعیت مکانی داشته باشید.

 

جی پی اس آنلاین موبایل، مجموعه ای از جزئیات کاربردی

اگر می دانید که محلی که در آن هستید پوشش دهی مناسبی برای اینترنت ندارد، از قبل نقشه ها را دریافت کنید تا جی پی اس آفلاین به راحتی برای شما قابل استفاده باشد. یادتان باشد اگر بدون اینترنت به جی پی اس متصل شوید، نمی توانید جزئیاتی مانند رستوران ها، پارک ها، هتل ها، بیمارستان ها و مکان هایی از این دست را به راحتی پیدا کنید. پس اگر به دنبال مجموعه ای از جزئیات هستید، بهتر است مسیریاب آفلاین را فراموش کنید و آیکون روشن کردن اینترنت موبایل را انتخاب کنید.

 

 

جی پی اس آفلاین، ابزار مسئولیت پذیر ماهواره ای!

اغلب ما تنها برای بررسی موقعیت جغرافیایی یک مکان خاص مانند یک خیابان یا پارک از GPS استفاده می کنیم. اما این نهایت استفاده از جی پی اس نیست. این روزها با کمک جی پی اس های ماهواره ای و بدون نیاز به اینترنت، گجت هایی مانند دزدگیر و ردیاب خودرو ساخته شده تا یک راه حل مفید و کارگشا برای بسیاری از دغدغه های جدی انسان باشد.

 این ابزارها به وسیله های شخصی مانند دزدگیر محدود نمی شوند. مثلا پابندهای الکترونیکی زندانیان یکی از ابزارهایی است که به وسیله امواج ماهواره می تواند اطلاعاتی از موقعیت جغرافیایی مجرم به گیرنده هدایت کند. با کمک این فرآیند به راحتی می توان او را هنگام خروج از زندان تحت نظر قرار داد. جی پی اس موجود در این دستگاه های نیازی به اینترنت ندارند و فقط اطلاعات لازم را از طریق ارتباط با امواج به دست می آورند.

 

جی پی اس های آفلاین در ردیاب های بدون اینترنت

انتخاب ردیاب های آفلاین مانند ردیاب ماشین یا حیوانات این فرصت را ایجاد می کند که در هر شرایطی بتوانید مختصات مورد نظر خود را پیدا کنید. جی پی اس موجود در این ابزارها بسیار دقیق عمل می کند و هرگز جای خالی اینترنت را در موقعیت های حساس به یادتان نخواهد آورد. به همین دلیل است این محصولات به افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، پیشنهاد می شود.

اگر به دنبال جایی برای خرید این دستگاه های هوشمند و هیجان انگیز هستید، سری به سایت ایران رهیاب بزنید. در این فروشگاه آنلاین می توانید انواع مدل های ردیاب و دزدگیر را با قیمت مناسب خریداری کنید و با کمک مشاوران خرید این مجموعه، اطلاعات کاملی از محصولات و کاربردهای آن ها به دست آورید.