ویژگی Find my Device در Android چند سال است که وجود دارد، که با استفاده از آن می‌توانید گوشی خود را از راه دور کنترل و در صورت به صرقت رفتن آن را ردیابی کنید. در این‌جا نحوه استفاده کردن از آن و هر آن‌چه که نیاز است در مورد آن بدانید را به شما خواهیم گفت.

 

تنظیمات و ویژگی‌ها

اولین کاری که باید انجام دهید این است که قابلیت دسترسی به مکان را در گوشی اندروید خود روشن کنید. برای انجام این کار اپ تنظیمات را باز کرده و روی گزینه Security & location ضربه بزنید و سپس Location را روی حالت On قرار دهید.

 

برای استفاده کردن Find My Device، می‌توانید از یک مرورگر وب در رایانه‌های شخصی، اندروید و سایر دستگاه‌ها استفاده کنید و یا به فروشگاه Google Play مراجعه کرده و اپ آن را دانلود کنید. برای استفاده کردن از این اپلیکیشن، مطمئناً لازم است که آن را در دستگاه دیگری غیر از دستگاهی که گم شده است نصب کنید. شما در گوشی گم شده و یا به سرقت رفته نیازی به نصب کردن این اپ ندارید.

 

در صورت استفاده کردن اپلیکیشن و یا مرورگر باید وارد حساب Google خود شوید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

 

ما فرایندی را با استفاده از Chrome در رایانه شخصی نشان خواهیم داد که احتمالاً جهانی ترین روش برای استفاده از این ویژگی است. اطمینان حاصل کنید که وارد حساب Google خود در Chrome شده‌اید، و مستقیماً به صفحه Find My Device بروید.

 

 

از اینجا، می‌توانید تمام دستگاه‌های Android مرتبط با حساب Google خود را مدیریت کنید و با استفاده از منوی کشویی زیر نقشه، بین آن‌ها جابه‌جا شوید.

 

روی دکمه Ring کلیک کنید تا گوشی Android شما با صدای بلند زنگ بزند.

 

دکمه Recover شما را به صفحه نمایش گوشی اندروید شما منتقل می‌کند. روی آن کلیک کنید، و اطلاعات حساب Google خود را وارد کنید. سپس، به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که وقایع امنیتی اخیر را به شما نشان می‌دهد.

 

 

همچنین می‌توانید گزینه‌هایی را برای قفل کردن تلفن، خارج شدن از آن یا حتی پاک کردن تمام داده‌های آن مشاهده کنید. این کار به‌طور دائم همه داده‌های گوشی شما را پاک می‌کند، بنابراین این کار را تنها در صورتی باید انجام دهید که اطمینان داشته باشید گوشی شما به سرقت رفته است.

 

این ویژگی به‌قدری مفید است که همه باید از آن استفاده کنند. زیرا باعث کاهش سرقت گوشی‌های هوشمند شده و دست سارقان را کوتاه می‌کند.