رمز ارز، نمایش دیجیتالی از یک شی با ارزش است. رمز ارزها از رمزنگاری برای تائید و ایمنی بخشیدن به تراکنش‌ها استفاده می‌کنند و افراد زیادی آن را به‌عنوان شالودهای برای آینده خوب اقتصادی قلم‌داد کرده‌اند.

 

مشکل پرداخت­‌هایی که امروزه انجام می­‌دهیم چیست؟

به صورت مختصر، روش‌های پرداخت امروزی بسیار متمرکزند. هر خرید که انجام می­دهیم، نیاز است که توسط 3 بخش تائید شود و برای هرکدام یک کارمزد جدا لازم است. این میزان پرداخت در طول زمان رقم قابل توجهی خواهد شد.

 

 در روش کنونی تراکنش‌ها با تأخیر انجام می‌شوند مانند سامانه ساتنا؛ انجام این کار و تضمین این‌که یک پرداخت انجام شده و وجه آن دریافت گردیده است، ممکن است گاهی روزها توسط بانک زمان ببرد .

 

 موضوع دیگر این است که این شرکت‌ها احتیاج دارند تا مقدار زیادی از اطلاعات شخصی مشتریان‌شان را نگه‌داری کنند تا تشخیص دهند مشتری قابل اطمینان است یا خیر؛ اما آن‌ها همیشه نمی­توانند تضمین دهند که این اطلاعات امن باقی خواهد ماند.

 

اگر ما از یک منبع متمرکز اطلاعات استفاده نکنیم، چگونه اثبات می‌شود که وقتی چیزی را می‌خریم، وجهی پرداخت کرده‌ایم؟ یا اینکه اصلاً توانایی مالی (استطاعت مالی) برای خرید را داریم؟

 

حل این موضوع یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهایی است که تاکنون و برای نخستین بار توسط رمز ارزها حاصل آمده است. بیت کوین یک شبکه پرداخت همتا به همتا است. وظیفه این شبکه نگه‌داری از دفتر کل‌های تصدیق شده ایست که بین تمام افراد به اشتراک گذاشته شده است .

 

 به دلیل آن‌که هیچ نهادی مسئول مرکزی نیست، هیچ اجرت نامتعارفی هم وجود ندارد و ریسک در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات شخصی به صفر میرسد .

 

 

بیت‌کوین یک رمز ارز است که موضوع پرداخت را حل کرده است؛ اما رمز ارزها چه کارهای دیگری می­‌توانند انجام دهند؟

از سال 2008 تعداد بی‌شماری از رمز ارزها ایجاد شده‌اند. تعداد زیادی از آن‌ها عمل‌کردهای گوناگونی در اکوسیستم‌های مختلف بلاکچین دارند. سرمایه گذاران آن‌ها را می‌خرند (روی آن‌ها سرمایه گذاری می‌کنند) زیرا آن‌ها به محصولی که پایه و اساس آن ارز است اعتقاد دارند.

 

بسیاری از مردم به رمز ارزها به‌عنوان ابزاری نگاه می‌کنند که می­تواند به کشورهای در حال توسعه از طریق کاهش کارمزدها، پیشنهاد دسترسی گسترده ­تر به بانک‌داری، مبارزه با تورم و مبارزه با فساد کمک کند.

 

تنها زمان خواهد گفت که آیا آن‌ها می­توانند جهان را به طرز چشم‌گیری تغییر دهند یا نه.

برای سرمایه‌گذاری، خرید، فروش و آشنایی بیشتر با اتریم از کجا شروع کنیم؟

 

بید ارز به‌عنوان معتبرترین و با سابقه‌ترین سامانه مبادله بیت‌کوین و دیگر ارز رمزها به زبان پارسی، توانسته زیرساختی را ایجاد کند که کاربران بتوانند با اطمینان خاطر کامل و امنیت تضمین شده به صورت ریالی به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی در بازاری کاملاً رقابتی اقدام کنند.

 

چرا بید ارز؟

پرواضح است که خرید و فروش در بازاری با متقاضیان بیشتر آسان‌تر است. بید ارز به‌عنوان اولین سامانه مبادله ارز رمز در ایران توانسته اعتماد بیش از 90 هزار کاربر فعال را کسب نماید. هر فرد می‌تواند به صورت رایگان در سامانه بید ارز ثبت نام کرده و پس از طی مراحل احراز هویت، به‌طور مستقیم با خریداران و فروشندگان هزاران ارز رمز در محیطی کاملاً امن وارد مذاکره شود. بید ارز عملاً نقشی در تعیین قیمت ارائه شده از سوی کاربران نداشته و صرفاً زیرساختی امن را فراهم آورده تا افراد بتوانند با خیالی آسوده اقدام به خرید و فروش ارز رمز خود نمایند.

 

مرجعی برای آشنایی با ارزهای دیجیتالی به زبان پارسی

ارز رمز هنوز به‌عنوان یک مقوله جدید در جهان شناخته می‌شود، از این رو بید ارز با به کار گیری تیمی فنی و حرفه‌ای سعی کرده پایگاهی جامع به زبان پارسی در این زمینه ایجاد کند که حتی افرادی با کم‌ترین آگاهی فنی از این فناوری نیز بتوانند با مراجعه به مقالات و ویدئوهای آموزشی از شیوه عمل‌کرد، نحوه آنالیز قیمت و شیوه خرید و فروش و نگه‌داری بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی آگاهی پیدا کنند.

 

علاوه بر این اپلیکیشن موبایلی بید ارز به‌عنوان پایگاهی برای اطلاع از آخرین قیمت بیت‌کوین و دیگر ارز رمزها شناخته می‌شود که هزاران کاربر به‌طور روزانه از سرویس‌های آن بهره می‌برند.

 

اولین کیف پول ارز مجازی ایرانی

در جدیدترین نسخه از اپلیکیشن بید ارز یک کیف پول داخلی تعبیه شده که علاوه بر راحتی شیوه مبادله، امنیت دارایی‌های کاربران را افزایش داده و موجب بی‌نیاز شدن کاربران ایرانی از به کار گیری کیف پول‌های مجازی خارجی می‌گردد.

 

همین حالا به دنیای ارزهای دیجیتالی سلام کنید!

 

هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به وب‌‌سایت بید ارز (bidarz.com)، به‌طور رایگان ثبت نام کرده و حتی با معرفی هر کاربر فعال به میزان 100 هزار تومان پاداش دریافت نمایید. این مبلغ برای عموم کاربران قابل برداشت بوده و یا آن‌که می‌توان از آن به عنوان توکن خرید ارز رمز نیز استفاده کرد.