گاهی شکلک‌ها، استیکرها و یا گیف‌ها در مکالمه‌های دایرکت اینستاگرام نمی‌توانند حس شما را به‌طور دقیق به طرف مقابل منتقل کنند. برای حل این مشکل می‌توانید از قابلیت ایجاد استیکر‌های سلفی اینستاگرام استفاده کنید. با استفاده از این ویژگی می‌توانید یک استیکر کوتاه، رسا و متحرک ایجاد کنید. برای انجام این کار، می‌توانید با استفاده از چهره‌‌ی خود یک حالت برای بیان احساس خود گرفته و آن را ضبط کنید. و یا با استفاده از یک پوشش ایموجی متحرک مانند قلب، شکلک خنده و موارد دیگر چهره خود را فیلتر کرده و یک ایموجی متحرک از چهره خودتان ایجاد کنید.

 

این ویژگی در به‌روزرسانی جدید قابلیت پیام رسان اینستاگرام در دسترس است که توانایی ارسال پیام به دوستان فیس بوک را نیز دارد. این به‌روزرسانی را می‌توانید از منوی تنظیمات در اپ Instagram خود برای iPhone یا Android دریافت کنید.

 

اپلیکیشن Instagram را باز کرده و به صفحه Profile خود بروید. سپس، روی دکمه منوی همبرگری در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. از آن‌جا، روی گزینه Settings ضربه زده و بعد گزینه Update Messaging را انتخاب کنید.

 

 

برای دریافت ویژگی‌های جدید، روی دکمه Update ضربه بزنید.

 

 

اکنون یک نماد جدید برای دایرکت‌ها در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی Instagram مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید تا به صفحه دایرکت‌ها منتقل شوید.

 

 

اکنون، یک مکالمه به دل‌خواه خود انتخاب کنید.

 

 

برای دیدن گزینه‌ها، روی نماد + در کنار کادر نوشتن متن ضربه بزنید.

 

 

سپس، نماد GIF را انتخاب کنید.

 

 

در این‌جا، ویژگی SELFIE را انتخاب کنید.

 

 

اکنون گزینه جدیدی برای ضبط و ارسال استیکر سلفی مشاهده خواهید کرد. گوشی خود را به گونه‌ای بگیرید تا تمام صورت شما در پیش‌نمایش استیکری که می‌خواید ایجاد کنید قابل مشاهده باشد. اینستاگرام به‌طور خودکار پس‌زمینه تصویر را با یک شیب رنگی جایگزین می‌کند.

 

با انتخاب یک شکلک، یک پوشش ایموجی را امتحان کنید. وقتی آماده شدید، برای ضبط شکلک روی دکمه Shutter ضربه بزنید. همچنین از تایمر هم می‌توانید استفاده کنید.

 

 

پس از ضبط، استیکر سلفی شما به‌صورت حلقه‌ای و شبیه ویژگی بومرنگ پخش می‌شود.

 

اگر استیکر سلفی ایجاد شده خوب نبود، روی دکمه Retake ضربه بزنید تا یک استیکر دیگر ایجاد کنید. و اگر خوب بود و مورد تایید خودتان قرار گرفت، با ضربه زدن روی دکمه Save Sticker می‌توانید آن را ذخیره کنید و بعدا هم اگر خواستید از آن استفاده کنید.

 

برای به اشتراک گذاشتن استیکر مورد تایید خود در مکالمه، روی دکمه Send ضربه بزنید.

 

 

اکنون، استیکر سلفی شما در مکالمه پخش می‌شود.

 

 

برای ایجاد و ارسال استیکر‌های سلفی بیشتر می‌توانید این روند را تکرار کنید. استیکر‌های ذخیره شده در قسمت Saved Stickers در قسمت پایین صفحه ایجاد استیکر نمایش داده می‌شوند. می‌توانید روی هر یک از آن‌ها ضربه بزنید تا در مکالمه‌های خود به اشتراک بگذارید.