دکمه SOS چیست؟ دکمه کوچکی که جان شما را نجات می دهد!

دکمه SOS یا دکمه اضطراری در واقع دکمه کوچکی است که عامل نجات جان و اموال شما در شرایط اضطراری است. این دکمه زمانیکه در یک موقعیت خطرناک و شرایط اضطراری قرار می‌گیرید در کمترین زمان وضعیت اضطراری شما را به دیگران اطلاع می‌دهد. اغلب ردیاب‌های پیشرفته، امروزه مجهز به دکمه اس او اس هستند. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد دکمه SOS و کاربرد آن در ردیاب‌های مختلف در ادامه مطلب همراه ما باشید.

دکمه اضطراری یا دکمه SOS چگونه عمل می‌کند؟

یکی از پیشرفت‌های چشمگیر و موثر در حفظ امنیت اشخاص در ردیابی افراد با جی پی اس، استفاده از دکمه اضطراری در ساخت ردیاب‌ها است. دکمه SOS در وضعیت اضطراری به شما کمک می‌کند تا با ارسال پیامک و یا تماس با دیگران آن‌ها را از موقعیت و شرایط خود مطلع سازید.

 در شرایط اضطراری که توانایی استفاده از تلفن همراه را ندارید، تنها با فشار دادن دکمه اضطراری به طور خودکار با شماره‌هایی که از قبل بر روی ردیاب ذخیره کرده‌اید ارتباط برقرار می‌شود. نوع اطلاع رسانی دکمه‌های SOS به گیرنده‌ها متفاوت است اما اغلب آن‌ها طبق یکی از موارد زیر به شخص موردنظر اطلاع رسانی می‌کنند:

  • اطلاع رسانی از طریق پیامک
  • اطلاع رسانی توسط ارسال پیامک و فرستادن موقعیت دقیق شما
  • برقراری تماس اضطراری با گیرنده

تماس با گیرنده و ارسال مکالمات داخل خودرو و محیط اطراف شما و فرستادن موقعیت مکانی

 

 

کاربرد دکمه SOS برای درخواست کمک فوری در ردیاب‌های مختلف

دکمه اضطراری در اکثر ردیاب‌های پیشرفته مانند ردیاب تخصصی افراد و اغلب ردیاب‌های خودرو به کار گرفته می‌شود. تجربه ثابت کرده است دکمه SOS نقش مهمی در حفظ جان و اموال افراد در شرایط حاد و اضطراری داشته است. در ادامه با کاربرد دکمه اضطراری در ردیاب‌های خودرو و ردیاب افراد بیشتر آشنا خواهید شد. 

استفاده از دکمه SOS در ردیاب‌های اشخاص برای حفظ امنیت بیشتر

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دلیل کار و مشغله زیاد برای حفظ امنیت بیشتر فرزندان‌تان از ردیاب کودکان استفاده می‌کنید. اگر هنگام بازی فرزندتان به طور ناگهانی از خانه دور شود یا مشکلی برایش پیش آید، با فشردن دکمه SOS موقعیت فعلی کودک و وضعیت هشدار سریعا برای شما ارسال می‌شود. کافیست طرز استفاده درست از ردیاب و فشردن دکمه SOS در موقعیت اضطراری را به آن‌ها آموزش دهید.

استفاده از دکمه اضطراری در ردیابی نامحسوس همسر و ردیاب سالمندان نقش به سزایی در حفظ امنیت آن‌ها دارد.

متاسفانه روزانه شاهد مفقود شدن سالمندان عزیزی هستیم که دچار بیماری آلزایمر هستند. تنها با استفاده از فشردن دکمه اضطراری، فرزندان این افراد در کمترین زمان از موقعیت مکانی والدین‌شان و شرایط اضطراری پیش‌آمده مطلع خواهند شد.

 

 

استفاده از دکمه اضطراری در ردیاب خودرو، امنیت 100 درصدی خودرو

ردیاب‌ خودرو در سال‌های اخیر نقش مهمی در حفظ و افزایش امنیت خودرو داشته‌ است. پس از سرقت خودرو و یا گم شدن در یک مسیر اشتباه جی چی اس خودرو سریعا به کمک شما می‌آید تا مسیر درست و یا موقعیت فعلی خودرو را در سریعترین زمان ممکن پیدا کنید.

هنگام وقوع تصادف، سرقت ناگهانی هنگامی که در خودرو حضور دارید، خراب شدن ماشین در نقاط دور افتاده و عدم دسترسی به تلفن، متوجه نقش مهم دکمه اضطراری در جی پی اس خودرو خواهید شد. با فشار دادن دکمه اضطراری در کمترین زمان با شماره پیش فرضی که بر روی ردیاب ثبت شده است ارتباط برقرار شده و موقعیت مکانی و درخواست کمک شما به فرد گیرنده انتقال داده می‌شود.

ردیاب فندکی از جمله ردیاب‌هایی است که دارای قابلیت شنود، دکمه مخفی برای ارسال پیام کمک اضطراری یا S.O.S و پشتیبانی ارسال پیامک است.

خرید بهترین و ارزان‌ترین انواع ردیاب‌ها از ایران‌ رهیاب

مهم ترین مزیت استفاده از ردیاب در کنار لوازم گران بها، این است که در صورت سرقت احتمالی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، اشیا شرقت شده را بیابید. اما ردیاب‌های دارنده دکمه SOS علاوه بر حفاظت از اموال و دارایی، حافظ سلامتی و جان شما و اعضای خانواده‌تان هستند.

ما در ایران رهیاب برای تامین امنیت خانه، اعضای خانواده، انواع خودروهای سواری و خودروهای سنگین در کنارتان هستیم. برای خرید انواع ردیاب و یا دریافت مشاوره می توانید با شماره  02122410328 با کارشناسان ما در تماس باشید.