جزیره قشم بزرگترین جزیره تفریحی ایران، جاذبه های گردشگری و تفریحی خاص بسیار زیادی دارد که سالانه میلیون ها گردشگر را به سوی خود می کشاند. اگر قصد سفر به جزیره قشم را دارید با ما همراه باشید تا برای داشتن سفری لذت بخش تر شما را با برترین مکان های تفریحی و دیدنی قشم آشنا نماییم. اگر قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید به شما توصیه می کنیم تا از قیمت تور قشم برای داشتن سفری آسان و لذت بخش تر استفاده نمایید.

جزیره هنگام

در جزیره هنگام شما میتوانید ترکیبی از ساحل زیبای شنی و ساحل صخره ای را مشاهده نمایید. بخش هایی از ساحل این جزیره نیز به علت وجود نوعی کانی در ماسه ها، درخشنده می باشد. جزیره هنگام حدود 2 کیلومتر از قشم فاصله دارد و در جنوب شرقی جزیره قشم واقع شده است. با ورود به جزیره هنگام یکی از زیباترین جاذبه های قشم، به هنگام شب به دلیل وجود فیتوپلانکتون های دریایی که از خود نور ساطع می کنند، ساحل را به صورت شب تاب و به رنگ آبی مشاهده خواهید کرد. یکی از نکته های جالب توجه جزیره هنگام، تاسیس اولین مزرعه پرورش کروکودیل با نام پارک کروکودیل در این جزیره می باشد. در بعضی اوقات شما میتوانید در ساحل این منطقه شنا دلفین ها را نیز مشاهده کنید.

 

 

دره ستارگان

علت بوجود آمدن دره ستارگان جزیره قشم یک عارضه طبیعی می باشد. بومیان این منطقه بر این باورند، که این دره بر اثر افتادن ستاره در این منطقه به وجود آمده است و به همین علت این مکان را با نام دره ستارگان یا ستاره افتاده می شناسند. داستان های جالب و ترسناک دیگری راجب این منطقه گفته می شود که از جمله این داستان ها می توان به وجود ارواح سرگردان و همچنین جنیان در این دره اشاره کرد. علت اصلی به وجود آمدن این دره در طول سالیان، فرسایش زمین بر اثر تندباد ها ، بارش های رگباری و آب های سطحی می باشد که این جاذبه ی دیدنی جزیره قشم را به وجود آورده است. نکته جالب توجه در رابطه با این مکان، این موضوع می باشد که دره ارواح یا ستارگان تنها عارضه زمین شناسی آسیاست که در ژئوپارک خاورمیانه قرار گرفته است.

 

 

قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی ها یکی از جاذبه های زیبای جزیره قشم می باشد در سال 1507 میلادی به دستور آلفونس آلبوکرک ساخته شده و در سال 87 توسط احسان یغمایی از زیر خاک بیرون آورده شده است. مساحت این قلعه در حدود 2 هزار متر می باشد که با استفاده از سنگ آهکی، سنگ گچی و ملات ساروج بنا شده است. در بندر کنگ ، قشم ، راس الخیمه و جزیره هرمز و مناطق دیگری در حاشیه ی خلیج فارس دیوار های ضخیم و قدیمی مشاهده می شود که این دیوار ها بر جا مانده از زمان تسلط پرتغالی ها بر جزایر خلیج فارس می باشد. استعمار گران پرتغالی قلعه پرتغالی ها را ساختند که امروز بخش هایی از آن هنوز مشهود است.

 

 

بندر لافت

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جزیره قشم بندر لافت می باشد که در شمال غربی این جزیره واقع شده است. این بندر در گذشته مرکز قشم بوده است. از شاخصه های بندر لافت می توان به بادگیرهای بلند و کوچه پس کوچه های باریک، نخلستان، خانه هایی که در دل این منظره ها واقع شده و لنج و قایق ها اشاره نمود. در این بندر تاریخی، و در نزدیکی قلعه نادری تعداد  366 عدد چاه مساوی با تعداد ایام سال کبیسه، به صورت حلقه ای و در حدود 60 حلقه حفر شده است. در این چاه ها به دلیل وجود لایه های گچی در کف چاه ، آب برای مدتی خنک و سالم می ماند و به همین جهت در گذشته هر روز از یکی از این چاه ها برای استفاده بهره می بردند.