اگر عکس‌های موجود در گوشی آیفون شما یاد آور خاطرات ارزشمندی هستند که نمی‌خواهید آن‌ها را به دلیل گم کردن گوشی از دست بدهید. بهتر است از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از فضای ذخیره سازی iCloud است.

 

نحوه عملکرد iCloud برای پشتیبان گیری از عکس‌ها

راه‌های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس‌های شما در iPhone وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را به یک درایو خارجی، رایانه و یا یک سرویس پشتیبان گیری شخص ثالث منتقل کنید. اما عمل کرد هیچ یک از آن‌ها نمی‌تواند به خوبی iCloud باشد.

iCloud سرویس همگام سازی ابری خود اپل است که به شما امکان می‌دهد از داده‌هایی مانند عکس‌ها، پیام‌ها و برنامه‌ها به صورت ایمن در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. پس از بارگذاری این داده‌ها، آن‌ها در همه دستگاه‌های Apple شما و وب سایت iCloud قابل دسترسی است.

سرویس iCloud در ابتدا به صورت رایگان 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر به فضای بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید یکی از گزینه‌های پولی برای ارتقاء فضای ذخیره سازی این سرویس را انتخاب کرده و پرداخت کنید تا فضای بیشتری در اختیارتان قرار گیرد. شما می توانید 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی را با قیمت 0.99 دلار در ماه، 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی را با قیمت 2.99 دلار در ماه و 2 ترابایت فضای ذخیره سازی را با قیمت 9.99 دلار در ماه دریافت کنید. اگر از طرح 200 گیگابایت یا بالاتر استفاده کنید، می‌توانید فضای ذخیره سازی را با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید.

 

نحوه فعال کردن پشتیبان گیری خودکار عکس‌ها در iCloud

برای شروع، اپ Settings را در iPhone خود باز کنید.

 

 

به بخش Photos بروید.

 

 

سپس، روی دکمه کنار گزینه iCloud Photos ضربه بزنید تا فعال شود.

 

 

بعد از فعال شدن این گزینه، iPhone شما شروع به بارگذاری عکس‌های گالری شما در iCloud می‌کند.

 

روش سفارشی سازی و بهینه سازی پشتیبان گیری iCloud شما

پس از فعال شدن این ویژگی، پس از بارگذاری عکس‌ها در iCloud می‌توانید آنچه اتفاق می‌افتد را سفارشی کنید. اگر فضای ذخیره سازی آیفون شما تمام شده باشد، می‌توانید فقط نسخه‌های فشردهٔ عکس‌های بارگذاری شده را در گالری خود نگه دارید.

در بخش Photos، گزینه Optimize iPhone Storage را انتخاب کنید تا فقط نسخه‌های فشرده عکس‌ها به صورت محلی ذخیره شوند. این ویژگی به طور خودکار عمل می‌کند و فقط زمانی اجرا می‌شود که فضای ذخیره سازی آیفون شما تمام شده باشد. و شما در هر زمان که بخواهید می‌توانید نسخه‌ای با وضوح کامل از عکس‌های موجود در iCloud خود را دانلود کنید.

اگر فضای ذخیره سازی کافی دارید، گزینه Download and Keep Originals را انتخاب کنید. همان‌طور که از اسمش پیداست، یک کتابخانه کامل از تمام عکس‌های شما در iPhone ذخیره می‌کند.

 

 

همچنین می‌توانید نحوه استفاده ویژگی iCloud Photos از داده‌های تلفن همراه را سفارشی کنید. در همان صفحه Photos، به بخش Cellular Data بروید، این گزینه ممکن است در برخی از مناطق با عنوان Mobile Data نمایش داده شود.

 

 

در اینجا، بسته به برنامه تلفن همراه خود، می‌توانید Cellular Data یا Mobile Data را فعال و یا غیرفعال کنید. زمانی که این گزینه غیرفعال است، برنامه Photos فقط زمانی که به Wi-Fi متصل شوید عکس‌ها را در iCloud بارگذاری می‌کند.

 

 

از سوی دیگر، اگر اینترنت نامحدود دارید، می‌توانید ویژگی Unlimited Updates را فعال کنید. این گزینه اگر فعال باشد از داده‌های تلفن همراه شما برای آپلود و دانلود عکس‌ها از iCloud بدون هیچ محدودیتی استفاده می‌کند.

 

 

اکنون که این ویژگی فعال است، هر عکس یا فیلم جدیدی که بگیرید بلافاصله در فضای iCloud بارگذاری می‌شود. همچنین عکس‌ها و فیلم‌های قدیمی که در کتابخانه دارید نیز در iCloud بار گذاری خواهند شد. برای بررسی پیشرفت بارگذاری، اپ Photos را باز کنید و به برگه Library یا آلبوم Recents بروید. در پایین، نوار پیشرفت بارگذاری را مشاهده خواهید کرد.