هنگامی که رایانه شخصی شما در ویندوز 11 قفل است، به طور پیش‌فرض ساعت، تاریخ و تصویر زمینه مخصوص ویندوز ۱۱ نمایش داده خواهد شد. در اینجا به نحوه تغییر پس زمینه در حالت قفل صفحه، حذف راهنمایی‌ها و سفارشی کردن سایر عناصر روی صفحه خواهیم پرداخت.

 

ابتدا، روی قسمت خالی دسکتاپ خود راست کلیک کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید. یا می‌توانید تنظیمات را با کلید‌های ترکیبی Windows+i باز کنید و روی گزینه Personalization در نوار کناری کلیک کنید.

 

 

از طریق تنظیمات باید گزینه Personalization و سپس، گزینه Lock Screen را انتخاب کنید.

 

 

در تنظیمات صفحه قفل، سه گزینه اصلی وجود دارد که شامل:

Personalize your lock Screen: این گزینه به شما امکان می‌دهد یک تصویر ثابت و یا چندین تصویر به صورت اسلایدی برای نمایش در صفحه قفل انتخاب کنید.

Lock screen status: این گزینه ویجت وضعیت را در صفحه قفل نمایش می‌دهد.

Show the lock screen background picture on the sign-in screen: این گزینه تصویر قفل صفحه را در صفحه ورود به سیستم غیرفعال می‌کند.

 

 

برای تغییر پس‌زمینه صفحه قفل، روی کادر کشویی کنار گزینه Personalize Your Lock Screen کلیک کرده و Picture یا Slideshow را انتخاب کنید. گزینه پیش‌فرض Windows Spotlight است که تصاویر ارائه شده توسط مایکروسافت را از اینترنت دریافت می‌کند و نمایش می‌دهد.

 

 

اگر گزینه Slideshow را انتخاب کنید، می‌توانید تصاویری که می‌خواهید به صورت اسلایدی نمایش داده شوند را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه ویندوز در طول زمان به‌طور خودکار از بین آن‌ها تصویری را انتخاب کرده و روی صفحه قفل نمایش می‌دهد. اگر گزینه Picture را انتخاب کنید، می‌توانید یک تصویر از لیست برای نمایش به صورت ثابت انتخاب کنید یا روی گزینه Browse Photos کلیک کنید و خودتان یک تصویر سفارشی انتخاب کنید.

 

 

اگر نمی‌خواهید نکات و جملات جالب مایکروسافت را در حالت صفحه قفل خود مشاهده کنید، می‌توانید با حذف کردن علامت کادر کنار Get fun facts, tips, tricks, and more on your lock screen این مورد را غیرفعال کنید. با این کار جملات و نکات مایکروسافت به‌طور کامل از صفحه قفل شما حذف می‌شوند.

 

 

در زیر آن، می‌توانید برنامه‌ای را برای نمایش وضعیت دقیق آن در صفحه قفل، مانند تعداد ایمیل‌های خوانده نشده یا آب و هوای فعلی را انتخاب کنید. برای انجام این کار، روی کادر کشویی در مقابل گزینه Lock screen status کلیک کرده و برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

و در نهایت، اگر نمی‌خواهید تصویر پس‌زمینه لاک اسکرین خود را در صفحه ورود به سیستم Windows 11 همان جایی که رمز عبور، پین یا موارد دیگر را وارد می‌کنید مشاهده کنید، دکمه مقابل گزینهShow the lock screen background picture on the sign-in screen را روی حالت Off قرار دهید.

 

نگه داشتن دکمه مقابل گزینه Show the lock screen background picture on the sign-in screen روی حالت On بستگی به نظر شخصی شما دارد که بسیار خوب است.

 

 

پس از آن، کار تمام است و می‌توانید صفحه تنظیمات را ببندید، و حالت قفل صفحه شخصی خود را امتحان کنید. برای انجام دادن این کار می‌توانید کلید‌های ترکیبی Windows+L را از صفحه کلید فشار دهید و یا با کلیک کردن روی نام حساب خود در Start و انتخاب گزینه Lock، صفحه نمایش خود را قفل کنید.