گاهی به منظور تسریع در روند فعالیت‌های اینترنتی نیاز به خرید سرورهای مجازی احساس می‌شود. برای کاربران ایرانی این سرورها بر اساس موقعیت مکانی که در آن قرار گرفته‌اند به دو گروه سرورهای داخلی و سرورهای خارج از ایران تقسیم بندی می‌شود.

که یکی از پرطرفدارترین سرورهای خارجی، سرور مجازی آلمان است که بر حسب یک سری دسترسی‌های خاصی که به کاربر می‌دهد، شرایط کار را آسان می‌کند.

 

 

آی پی در این سرورها ارائه و در اختیار کاربر به صورت کاملا اختصاصی قرار می‌گیرد و به همین دلیل قابلیت تعویض آن وجود ندارد. در سرورهای مجازی آلمان قابلیت انتخاب سیستم عامل نیز وجود دارد و به همین دلیل دو نوع سیستم عامل ویندوز و لینوکس برای کاربران قابلیت دسترسی دارد.

 در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مشخصات سیستم و انتخاب کانفینگ مناسب را در هنگام خرید سرور مجازی آلمان برای شما بررسی کنیم و همچنین در خصوص اجاره سرویس های مجازی در دیتاسنتر های آلمانی نیز کمی صحبت خواهیم نمود.

 

دسترسی های سرور مجازی آلمان

مسئله‌ای که در هنگام خرید سرور مجازی آلمان حائز اهمیت خواهد بود این است سرور به صورت کاملا خام در اختیار کاربر قرار می‌گیرد اما منظور از خام بودن سرور چیست؟ بر این اساس هیچگونه محدودیتی در تنظیمات سرور وارد نمی‌شود و قابلیت دسترسی به تمامی تنظیمات برای کاربر فراهم شده است. تنظیمات مربوط به پورت‌ها، نصب هر گونه آنتی ویروس و همچنین نصب انواع نرم افزارهای مختلف از جمله دسترسی‌هایی است که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

از دیگر قابلیت‌هایی که برای سرور مجازی آلمان در نظر گرفته شده است، قابلیت عیب یابی سیستم است. به این منظور کاربر در صورت مواجهه با هر گونه اختلالی در سیستم خود می‌تواند با استفاده از وی ان سی در جهت رفع ایراد با سرور ارتباط بگیرد.

 

مشخصات سیستم عامل ویندوز

همانطور که پیش از این بیان کردیم، یکی از انواع سیستم‌های در دسترس سرور مجازی آلمان، سیستم عامل ویندوز است. قطعا تا به حال نام این سیستم عامل به گوش شما خورده و از آن استفاده کرده‌اید؛ بنابراین تا حدودی شرایط استفاده از سیستم عامل ویندوز به نسبت راحت‌تر خواهد بود. با استفاده از سیستم ویندوز می‌توان به تمامی سایت‌هایی که دسترسی آن برای کاربران ایرانی مسدود شده است، بدون هیچ مشکلی و با سرعت بالا دسترسی پیدا کرد.

از دیگر مشخصات سیستم ویندوز می‌توان به دارا بودن رابط گرافیگی اشاره کرد که در آن به راحتی می‌توان به مرورگر برنامه دسترسی پیدا کرد و این موضوع شرایط کار را برای کاربران بسیار راحت‌تر از قبل می‌کند.

 

 

مشخصات سیستم عامل ویندوز لینوکس

یکی دیگر از انواع سیستم عامل‌هایی که کاربران سرور مجازی آلمان به آن دسترسی دارند، سیستم عامل لینوکس است که تفاوت اساسی با سیستم عامل ویندوزی دارد. از ویژگی‌های اساسی و قابل توجه برای این سیستم‌ها می‌توان به سبکی بسیار آن اشاره کرد.

حجم این سیستم به اندازه‌ای سبک است که هیچگونه نیازی به خرید رم با حجم بالا احساس نمی شود و این موضوع خود در هزینه‌های مصرفی برای خرید منابع صرفه جویی خواهد کرد.

در سیستم عامل لینوکس امکان سفارش کنترل پنل برای کاربر مهیا شده و همچنین ارتباط کاربر با مرکز از طریق SHH، انجام می‌پذیرد که با استفاده از این رابط می‌توان اختلالات احتمالی را به مرکز گزارش کرد. ظاهر این سیستم با گرافیک مشکی شناخته شده که کاربران زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب کرده است.

 

شرایط دسترسی به کنترل پنل

برای افرادی که از سرورهای مجازی آلمان استفاده می‌کنند امکان دسترسی به کنترل پنل به راحتی فراهم شده است چرا که کاربر در هنگام خرید سرور مجازی می‌تواند سفارش خود را برای دسترسی به کنترل پنل نیز ثبت نماید. البته این موضوع صرفا به معنای سفارش کنترل پنل در هنگام خرید سرور نیست، بلکه کاربر در هر شرایطی که باشد می‌تواند نسبت به خریداری کنترل پنل اقدام کند.

 

هر آنچه که باید درباره قیمت سرور مجازی آلمان بدانید!

اولین پارامتری را که در رابطه با قیمت سرور مجازی آلمان بررسی خواهیم کرد، مبحث موقعیت مکانی سرور است. به طور طبیعی دسترسی به سرورهایی که در موقعیت مکانی اروپا قرار می‌گیرند برای کاربران ایرانی هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت؛ دلیل این امر می‌تواند سرعت بالاتر سرور خارجی و یا تفاوت نرخ ارز عنوان شود.

حال به بررسی تاثیر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس برای کاربران سرور مجازی آلمان می‌پردازیم. همانطور که در بالاتر بیان کردیم، سیستم عامل لینوکس دارای حجم بسیار کمی است و به همین دلیل نیازی به استفاده از رم با حجم بالاتر در آن آن احساس نمی‌شود. طبیعی است که عدم نیاز به حجم بالاتر رم، از هزینه‌های مصرفی کاهش خواهد داد. در مقابل برای بهره گیری از سیستم عامل ویندوز به رم با حجم بالا نیاز است که سفارش و خرید این رم‌ها خود هزینه مازادی را در بر دارد؛ به همین دلیل است که قیمت سیستم عامل لینوکس بالاتر از سیستم عامل ویندوز عنوان می‌شود.

 

 

علاوه بر مسئله موقعیت مکانی و نوع سیستم عامل، پارامتر دیگری که بر قیمت سرور مجازی تاثیر خواهد گذاشت، شرکت ارائه دهنده سرور است. بر این اساس کارایی شرکت مورد نظر در جهت کمک به کاربر برای صرف هزینه کمتر بسیار مهم و تاثیر گذار خواهد بود.

 

نتیجه گیری

در این قسمت مطالبی را تحت عنوان مشخصات سیستم به کار رفته در ویندوز مجازی آلمان خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. بر اساس مطالب گفته شده سرور مجازی آلمان در موقعیت مکانی اروپا قرار گرفته و قابلیت دسترسی به تمامی تنظیمات و کنترل پنل را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این سرور مجازی از دو نوع سیستم عامل ویندوز و لینوکس حمایت می‌کند که هر کدام از آن‌ها بر حسب شرایط موجود دارای ویژگی‌های خاصی هستند