دوربین گوشی‌های هوشمند کارهایی فراتر از گرفتن عکس و فیلم می‌توانند انجام دهند. شما می‌توانید با استفاده دوربین کوشی iPhone خود از روی یک متن در دنیای واقعی عکس گرفته و آن را به دنیای مجازی منتقل کنید و مانند هر متن معمولی از آن استفاده کنید. در این‌جا به نحوه کپی کردن متن از روی عکس در آیفون خواهیم پرداخت.

 

آیفون در iOS 15 دو ویژگی جدید را در اپ Photos معرفی کرد. ویژگی Visual Lookup که می‌تواند اشیاء را تشخیص دهد، و ویژگی Live Text که می‌تواند متن موجود در تصویر را شناسایی کند. سپس آن متن را کپی، ترجمه و یا برای جستجودر وب می‌توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که این ویژگی درiPhone XR ، iPhone XS و مدل‌های بالاتر وجود دارد.

 

برای شروع، باید از یک شی دارای نوشته عکس بگیرید. اگر از قبل این کار را کرده باشید نیازی به گرفتن عکس جدید نیست. سپس، برنامه Photos را در iPhone خود باز کنید.

 

 

در اپ Photos‌ روی عکس دارای نوشته خود ضربه بزنید تا باز شود.

 

 

اگر اپلیکیشن Photos متن را تشخیص دهد، یک نماد اسکن کوچک در گوشه پایین سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. برای کپی کردن متن روی آن ضربه بزنید.

 

 

متن شناسایی شده به صورت برجسته نمایش داده خواهد شد. اکنون می‌توانید مانند یک متن معمولی در هر جایی با آن رفتار کنید. می‌توانید روی آن ضربه بزنید و نگه دارید تا ابزار انتخاب متن ظاهر شود.

 

 

با این کار دسته‌ها ظاهر می‌شوند تا با استفاده از آن‌ها بتوانید قسمت مورد نظر خود از متن را انتخاب کنید. سپس، یک نوار ابزار شناور با تعدادی گزینه از جمله Copy ظاهر می‌شود.

 

 

وقتی متن را کپی کردید، می‌توانید از آن مانند هر متن معمولی دیگری در هر جایی استفاده کنید. این یک ویژگی بسیار خوبی است که باعث صرفه جویی در وقت برای انتقال نوشته‌ها از دنیای واقعی به دنیای مجازی می‌شود.