وب سایت‌ها می‌توانند داده‌هایی مانند اطلاعات ورود به سایت، تنظیمات ترجیحی و حتی اطلاعات ردیابی شما را از طریق کوکی‌های ذخیره شده در مرورگر بازیابی کنند، و این جزئی از اطلاعاتی است که مرورگر وب شما می‌تواند ذخیره کند. اگر شما بخواهید می‌توانید کوکی‌های ذخیره شده در مرورگر خود را در هر زمان پاک کنید. در اینجا نحوه انجام دادن این کار در Android را بررسی خواهیم کرد.

کوکی‌های مرورگر و داده‌های سایت به چه چیزی می‌گویند؟

وقتی وارد وب سایتی می‌شوید، اطلاعاتی مانند گذرواژه‌ها و تنظیمات کاربری در داده‌های سایت و کوکی‌های مرورگر شما ذخیره می‌شوند. تا در دفعات بعدی که می‌خواهید از سایت بازدید کنید، استفاده از آن راحت‌تر باشد. با این حال، این داده‌ها ممکن است روی هم جمع شده و در عمل‌کرد مرورگر شما تاثیر منفی بگذارند و نیاز باشد آن‌ها را پاک کنید.

 

روش پاک کردن کوکی‌های مرورگر Chrome در Android

ابتدا مرورگر Google Chrome را در گوشی یا تبلت Android خود باز کنید و روی نماد سه نقطه روی هم در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه History را از منوی باز شده انتخاب کنید.

 

 

اکنون، روی گزینه Clear browsing data ضربه بزنید.

 

 

در اینجا می‌توانید با استفاده کادر کشویی موجود در مقابل گزینه Time range یک محدوده زمانی برای پاک شدن کوکی‌ها و داده‌های سایت انتخاب کنید.

 

 

اکنون، مطمئن شوید که فقط گزینه Cookies and site data انتخاب شده باشد. سپس، روی گزینه Clear Data در پایین صفحه ضربه بزنید.

 

 

پس از ضربه زدن روی دکمه Clear data ممکن است یک پنجره بازشو مشاهده کنید که از شما می‌پرسد آیا مطمئن هستید از پاک کردن داده‌ها که ممکن است برای شما مهم باشند. اگر از کار خود مطمئن بودید، برای ادامه روی گزینه Clear‌ ضربه بزنید.

 

 

کار تمام است! کوکی‌ها و داده‌های سایت برای مدت زمان انتخاب شده پاک می‌شوند.

 

روش پاک کردن کوکی‌های مرورگر Edge در Android

ابتدا، مرورگر Edge را در گوشی یا تبلت Android خود باز کنید و روی نماد سه نقطه کنار هم در نوار پایین ضربه بزنید.

 

 

سپس، گزینه Settings را از منوی باز شده انتخاب کنید.

 

 

در مرحله بعد، روی گزینه Privacy and Security ضربه بزنید

 

 

در این‌جا، به قسمت پایین صفحه بروید و روی گزینه Clear browsing data ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا مطمئن شوید که فقط گزینه Cookies and site Data انتخاب شده است. سپس، روی Clear ضربه بزنید. در مرورگر Edge بر خلاف مرورگر Google Chrome، نمی‌توانید یک محدوده زمانی مشخص برای پاک کردن کوکی‌ها انتخاب کنید.

 

 

با زدن دکمه Clear‌ یک پنجره بازشو از شما می‌پرسد آیا مطمئن هستید که می‌خواهید داده‌ها را پاک کنید. برای ادامه روی گزینه CLEAR ضربه بزنید.

 

 

بلافاصله همه کوکی‌ها و داده‌های مرورگر شما حذف می‌شوند. مرورگر Edge به اندازه مرورگر Google Chrome اجازه تنظیم دقیق به شما نمی‌دهد، اما کاری که می‌خواهید را برای شما انجام می‌دهد.