برای راهنمایی فالوور‌های اینستاگرام خود برای دنبال کردن شما در سایر پلتفرم‌ها و وب سایت‌ها، می‌توانید لینک پروفایل خود در سایر پلتفرم‌ها را در قسمت بیوگرافی اینستاگرام خود قرار دهید. این لینک با توجه به خواسته شما می‌تواند هر لینکی باشد، در این‌جا روش انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

لینکی که به صفحه پروفایل اینستاگرام خود اضافه می‌کنید درست در بالای صفحه و قسمت بیوگرافی شما نمایش داده می‌شود. برخلاف نشانی‌های اینترنتی که در پست‌های خود قرار می‌دهید، این لینک قابل کلیک است و با کلیک کردن روی آن صفحه لینک شده در دست‌رس قرار می‌گیرد. متأسفانه، فقط می‌توانید یک لینک در قسمت بیوگرافی اینستاگرام خود قرار دهید.

 

روش قرار دادن لینک در بیو با استفاده از گوشی

برای قرار دادن لینک در بیوگرافی اینستاگرام در گوشی‌های iPhone یا Android، از اپلیکیشن رسمی اینستاگرام استفاده کنید.

 

اپ Instagram را در گوشی اندروید یا آیفون خود باز کنید. از نوار پایین، روی نماد پروفایل در قسمت پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

 

 

صفحه پروفایل شما باز می‌شود. در اینجا، زیر اطلاعات پروفایل خود، روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.

 

 

اکنون در صفحه Edit Profile هستید. روی قسمت Website ضربه بزنید و لینک مورد نظر خود را تایپ کنید. سپس، از گوشه سمت راست بالای صفحه، روی علامت تیک ضربه بزنید تا تغییرات جدید اعمال شود.

 

 

سپس در صفحه پروفایل، لینک وارد شده را درست در زیر بیوگرافی خود مشاهده خواهید کرد.

 

 

و به این ترتیب می‌توانید لینک پروفایل خود در سایر پلتفرم‌ها را با دنبال کننده‌های اینستاگرام‌تان به اشتراک بگذارید.

 

روش قرار دادن لینک در بیو با استفاده از وب سایت

در رایانهWindows ،Mac ، Linux یا Chromebook، خود با استفاده از یک مرورگر وب سایت اینستاگرام را باز کنید. اگر از قبل وارد حساب کاربری خود در وب سایت نشده‌‌اید وارد شوید.

 

در وب سایت اینستاگرام، در گوشه بالا سمت راست، روی نماد پروفایل خود کلیک کنید.

 

 

پس از کلیک روی نماد پروفایل، از منوی باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.

 

 

در صفحه تنظیمات، از نوار کناری در سمت چپ، روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.

 

 

در سمت راست صفحه، روی کادر موجود در مقابل گزینه Website کلیک کنید و لینک مورد نظر خود را تایپ کنید. سپس، در انتهای صفحه، روی دکمه Submit کلیک کنید.

 

 

با زدن دکمه Submit اینستاگرام صفحه پروفایل شما را به روز می‌کند و لینک وارد شده در بیوگرافی پروفایل اینستاگرام‌تان قرار می‌گیرد. اگر صفحه پروفایل خود را مشاهده کنید، لینک قرار داده شده را در قسمت بیوگرافی خود مشاهده خواهید کرد.

 

 

این یک ویژگی بسیار مفیدی است، زیرا با استفاده از آن می‌توانید افراد را به صفحه پروفایل خود در سایر پلتفرم‌ها و وب سایت‌های دیگر هدایت کنید.