شما می‌توانید افرادی را که می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی، اپلیکیشن تماس تلفنی و حتی اپ ارسال پیامک مسدودشان کنید. همین کار را در Gmail نیز می‌توانید انجام دهید. اگر از دریافت برخی از ایمیل‌ها خسته شده‌اید، به سادگی می‌توانید آن‌ها را مسدود کنید تا دیگر هیچ ایمیلی از طرف آن‌ها برای شما ارسال نشود. در این‌جا روش انجام دادن این کار را به شما خواهیم گفت.

 

شما می‌توانید این کار را از طریق وب‌سایت و اپ جیمیل خود در iPhone، iPad یا Android انجام دهید. این یک روش بسیار خوبی است که می‌تواند شما را از مشکل حذف شدن ناخواسته ایمیل‌های مهم در بین ایمیل‌های مزاحم نجات دهد.

 

ابتدا یک ایمیل را در وب سایت Gmail، یا گوشی خود باز کنید. سپس، روی نماد سه نقطه روی هم در مقابل اسم فرستنده کلیک کنید. در گوشی‌های همراه این گزینه کمی متفاوت به‌نظر می‌رسد، اما همچنان نماد سه نقطه در سمت راست نام فرستنده قرار دارد.

 

 

در مرحله بعد، گزینهBlock  به همراه اسم فرد مورد را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

 

 

در نهایت، پس از انتخاب گزینه Block در منوی بعدی، انتخاب خود را باید تایید کنید. در iPhone یا Android، پیام تأیید را دریافت نمی‌کنید، و بلافاصله فرد مسدود می‌شود.

 

 

پس از تایید انتخاب خود، دیگر ایمیلی از طرف آن شخص دریافت نخواهید کرد و حساب Gmail شما کمی مرتب می‌شود. همچنین در ایمیل فرد بلاک شده گزینه Unblock sender را مشاهده خواهید کرد. اگر نظرتان تغییر کرده باشد با انتخاب این گزینه می‌توانید فرد را از حالت مسدود بودن خارج کنید.